Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Domácí výuku pomůžou dětem zvládnout TV pořady i online učebnice

Zdroj fotografie: Pexels.com

Od středy 11. března jsou na základě vládního nařízení kvůli koronaviru zavřeny všechny základní, střední i vysoké školy v zemi. Učitelé i rodiče tak v tuto chvíli řeší, jak se k situaci postavit, aby děti výpadek ve vzdělávání příliš nezasáhl. Nápomocná jim může řada online nástrojů i startující pořad na České televizi.

„V době mimořádných opatření a uzavření škol v celé České republice chceme nabídnout dětem alternativu ke klasickému školnímu vzdělávání, které může doplnit jejich samostudium. A také ulehčit rodičům,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák. Projekt UčíTelka startuje na ČT 2 dnes v 9.00. Živě vysílané výukové bloky o délce 30 minut povedou vybraní pedagogové a zaměří se na žáky prvního stupně. Odbornou garanci pořadu poskytlo ministerstvo školství, vysílat se bude minimálně měsíc.

Pořad je na programu každý všední den od 9 do 12 hodin. Během dopoledne se postupně vystřídají témata pro každý ročník prvního stupně. Česká televize se nicméně bude věnovat i starším žákům, pro které je připraven navazující pořad Odpoledka. Na ČT 1 potom vždy v úterý a ve čtvrtek po pořadu Sama doma začne vysílání Škola doma, které pomůže studentům s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy.

A nejde o jedinou pomoc v této oblasti. Například projekt Učebnice online minimálně na měsíc zpřístupnil vzhledem k situaci veškeré své učebnice zdarma. K podobnému kroku se uchýlilo nakladatelství Fraus, které až do odvolání poskytuje všechny elektronické tituly bezplatně stejně jako využívání portálu Škola s nadhledem. Přehledný výčet vzdělávacích zdrojů nabízí i samotné ministerstvo školství.

Související články

Zaručeně zlepší den

I černé díry mohou mít škytavku, zjistili vědci

Gorily se bijí do hrudi, aby předešly konfliktu. Nechtějí bojovat

Citymind: Nadějný AI projekt z Česka

„Hovězí rýže“ z Jižní Koreje. Bude to jídlo budoucnosti?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Po delší odmlce se vracíme s oblíbenou rubrikou Pozitivní kniha. Tentokrát vám přinášíme tip na…