Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Domácí výuku pomůžou dětem zvládnout TV pořady i online učebnice

Zdroj fotografie: Pexels.com

Od středy 11. března jsou na základě vládního nařízení kvůli koronaviru zavřeny všechny základní, střední i vysoké školy v zemi. Učitelé i rodiče tak v tuto chvíli řeší, jak se k situaci postavit, aby děti výpadek ve vzdělávání příliš nezasáhl. Nápomocná jim může řada online nástrojů i startující pořad na České televizi.

„V době mimořádných opatření a uzavření škol v celé České republice chceme nabídnout dětem alternativu ke klasickému školnímu vzdělávání, které může doplnit jejich samostudium. A také ulehčit rodičům,“ uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák. Projekt UčíTelka startuje na ČT 2 dnes v 9.00. Živě vysílané výukové bloky o délce 30 minut povedou vybraní pedagogové a zaměří se na žáky prvního stupně. Odbornou garanci pořadu poskytlo ministerstvo školství, vysílat se bude minimálně měsíc.

Pořad je na programu každý všední den od 9 do 12 hodin. Během dopoledne se postupně vystřídají témata pro každý ročník prvního stupně. Česká televize se nicméně bude věnovat i starším žákům, pro které je připraven navazující pořad Odpoledka. Na ČT 1 potom vždy v úterý a ve čtvrtek po pořadu Sama doma začne vysílání Škola doma, které pomůže studentům s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy.

A nejde o jedinou pomoc v této oblasti. Například projekt Učebnice online minimálně na měsíc zpřístupnil vzhledem k situaci veškeré své učebnice zdarma. K podobnému kroku se uchýlilo nakladatelství Fraus, které až do odvolání poskytuje všechny elektronické tituly bezplatně stejně jako využívání portálu Škola s nadhledem. Přehledný výčet vzdělávacích zdrojů nabízí i samotné ministerstvo školství.

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.