Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Domácí výroba i netradiční příchutě. Kam v Česku na nejlepší zmrzlinu?

Ilustrační foto: Depositphotos

Léto bez zmrzliny jako by ani nebylo. Koupíte ji sice na každém rohu a pochutnáte si i na té vyrobené doma, skvělá zmrzlina však vyžaduje kvalitní přísady a poctivou práci. Udělejte si výlet do nejlepších zmrzlináren v Česku a potěšte své chuťové pohárky výtečným ledovým dezertem. Kde je najít?

V Česku připravuje sladké pochoutky hned několik vyhlášených zmrzlináren, které rozhodně stojí za návštěvu. Pojďme si je představit, ať víte, kam příště vyrazit, až na vás přijdou chutě.

Creme de la Creme v Praze

Zeptáte-li se v Praze, kam na zmrzlinu, spousta lidí vám doporučí Creme de la Creme. Podnik má několik poboček, ve kterých můžete ochutnat pravou italskou zmrzlinu. Vše se vyrábí ručně podle tradičních italských receptů, bez umělých barviv a konzervantů. Uchvátí vás také krásný interiér pražských zmrzlináren, stejně jako obrovský výběr příchutí. Je libo levanduli, chilli nebo rozmarýn se švestkou? Anebo radši zůstane u klasiky, jako je pistácie nebo lískový oříšek?

Zmrzlinář v Praze

Druhou oblíbenou pražskou zmrzlinárnou je podnik s názvem Zmrzlinář. Zmrzlina se ve čtyřech pobočkách připravuje dle českých prvorepublikových receptur. Od roku 2008, co rodina Hrivňáků, zmrzlinárnu provozuje, již vyzkoušeli na 100 originálních receptů a stále zkouší nové. Pokaždé tu kromě čtyř klasických příchutí naleznete nové a čerstvé chutě.

Ještě Jednu v Brně

Se zakladatelem oblíbené brněnské zmrzlinárny jsme před časem dělali rozhovor. Vášeň pro řemeslnou zmrzlinu z čerstvých surovin dala vzniknout místu, kde si na zmrzlině zaručeně pochutnáte. Můžete si tu i zavzpomínat na dětství a ochutnat třeba příchuť krupicová kaše. Netradiční příchutě jsou totiž v Ještě Jednu doma. Až proslavenou zmrzlinu ochutnáte je téměř jisté, že budete chtít ještě jednu.

Tomivo Gelato v Lipůvce

Tom a Ivo, kteří se učili připravovat zmrzlinu přímo od italských mistrů, se nebojí nových a neobvyklých příchutí. Do jejich zmrzlinárny v Lipůvce na Blanensku se sjíždí lidé z celého okolí, nová pobočka navíc vznikla také v Brně. Vše je 100% domácí a z čerstvých surovin.

Zmrzlina 2AD Kačice

Fronty se stojí také na zmrzlinárnu 2AD, kterou najdete v obci Kačice. Vybírat můžete z více než 20 druhů zmrzlin, které jsou vytvořeny s láskou z rodinných receptů. Zmrzlinárnu provozuje pan Hrivňák s rodinou a na hosty čeká i příjemné posezení v přidružené cukrárně.

Cukrářství Pudilovi v Kladně a Slaném

Za bezkonkurenční zmrzlinou vyrazte do Slaného nebo do Kladna a navštivte zde rodinné cukrářství Pudilovi s dlouhou tradicí. Ve výrobě zmrzliny nejsou žádní amatéři, Antonín Pudil se učil dokonce na zmrzlinové univerzitě v italské Bologni. Nyní ve zmrzlinové laboratoři experimentuje i s kozím a a ovčím mlékem. Rodinné cukrárny s nebývale chutnou zmrzlinou najdete v cukrárnách Venezia ve zmíněných obcích.

Autorský článek Anety Šmejcové s využitím informací z euro.cz, kudyznudy.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Plzeňské pivo si vychutnáme ze skla. Prazdroj skončil s PET lahvemi

Jste mlsní jako kocouři? Můžete ochutnat speciální kočičí menu

Jak prospět svému zdraví? Pijte zelený čaj

Probiotika pomohou vinicím vyčerpaným suchem

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…