Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Domácí mazlíčci si pochutnají na speciálním „mase“. Životem za něj neplatilo žádné jiné zvíře

Foto: Bond Pet Foods

Pes se nažere a kuře zůstane celé. Tak by se dala shrnout novinka, která nyní míří na trh – maso pro zvířecí mazlíčky, kvůli kterému nemuselo trpět žádné zvíře. Start-up Bond Pet Foods totiž vynalezl první umělou kuřecí bílkovinu určenou psům a kočkám.

Bio-technologická společnost, která za prototypem stojí, plánuje v roce 2023 zahájit komerční prodej bezmasých krmiv pro domácí mazlíčky. Vytvořila uměle vypěstovaný kuřecí protein neživočišného původu, který bude součástí krmiv pro psy. „Naše první testy na psích dobrovolnících byly velmi slibné a nutriční hodnoty, chutnost a stravitelnost krmiv se bude na naší cestě ke komercializaci vyvíjet pouze směrem k lepšímu,“ uvedla Pernilla Audibert, spoluzakladatelka a technická ředitelka společnosti Bond Pet Foods. „Vědecký tým společnosti Bond pracuje i na výrobě dalších kultivovaných masných bílkovin vyrobených podobným fermentačním procesem. Úspěšný prototyp kuřecích bílkovin ukazuje, že má naše technologie opravdu potenciál vytvořit kompletní portfolio krmiv pro domácí mazlíčky s obsahem neživočišných masných bílkovin,“ dodala.

Vývoj novinky započal jednorázovým odběrem krve slepice. Ve vzorku bylo potřeba určit genetický kód proteinu, který byl následně smíchán s potravinářskými kvasnicemi. Tato směs pak prošla fermentací, aby se v ní začaly vytvářet bílkoviny identické s těmi, které se vyskytují v mase zvířat. Jakmile bude produkt plně vyvinut, bude obsahovat primární živiny konvenčního kuřecího masa, včetně esenciálních aminokyselin.

Zdroj: Soucitně

Související články

Zaručeně zlepší den

Brit uběhl v roce 2022 každý den maraton a výtěžek věnoval na pomoc lidem s rakovinou

Nejbezpečnější evropské země, do kterých lze v roce 2023 cestovat

Dospívající, kteří prožijí pocit lásky, vyrůstají ve zdravé dospělé, zjistili vědci

Češi míří až ke hvězdám. Mají na oběžné dráze další malou družici

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…