Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Domácí mazlíčci si pochutnají na speciálním „mase“. Životem za něj neplatilo žádné jiné zvíře

Foto: Bond Pet Foods

Pes se nažere a kuře zůstane celé. Tak by se dala shrnout novinka, která nyní míří na trh – maso pro zvířecí mazlíčky, kvůli kterému nemuselo trpět žádné zvíře. Start-up Bond Pet Foods totiž vynalezl první umělou kuřecí bílkovinu určenou psům a kočkám.

Bio-technologická společnost, která za prototypem stojí, plánuje v roce 2023 zahájit komerční prodej bezmasých krmiv pro domácí mazlíčky. Vytvořila uměle vypěstovaný kuřecí protein neživočišného původu, který bude součástí krmiv pro psy. „Naše první testy na psích dobrovolnících byly velmi slibné a nutriční hodnoty, chutnost a stravitelnost krmiv se bude na naší cestě ke komercializaci vyvíjet pouze směrem k lepšímu,“ uvedla Pernilla Audibert, spoluzakladatelka a technická ředitelka společnosti Bond Pet Foods. „Vědecký tým společnosti Bond pracuje i na výrobě dalších kultivovaných masných bílkovin vyrobených podobným fermentačním procesem. Úspěšný prototyp kuřecích bílkovin ukazuje, že má naše technologie opravdu potenciál vytvořit kompletní portfolio krmiv pro domácí mazlíčky s obsahem neživočišných masných bílkovin,“ dodala.

Vývoj novinky započal jednorázovým odběrem krve slepice. Ve vzorku bylo potřeba určit genetický kód proteinu, který byl následně smíchán s potravinářskými kvasnicemi. Tato směs pak prošla fermentací, aby se v ní začaly vytvářet bílkoviny identické s těmi, které se vyskytují v mase zvířat. Jakmile bude produkt plně vyvinut, bude obsahovat primární živiny konvenčního kuřecího masa, včetně esenciálních aminokyselin.

Zdroj: Soucitně

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…