Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dočkají se české slepice konečně svobody? Transformace klecových chovů je v plném proudu

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Mnoho lidí preferuje vajíčka od šťastných slepiček. Je totiž úleva zjistit, že kvůli zasycení lidského žaludku nemusely jiné živé bytosti trpět. Proto zpráva, že se podařilo loni sedminu klecových chovů drůbeže přeměnit na neklecové, pohladí po srdci nejen slípky, jichž se týká, ale i širokou veřejnost.

Klecových údajně zůstává 65 procent chovů, biochovů je v současnosti kolem jednoho až dvou procent. „Spousta alternativních chovů byla rozestavěná,“ sdělil místopředseda Českomoravské drůbežářské unie Zdeněk Mlázovský s tím, že koronavirová pandemie přechod chovů na neklecové systémy nezpomalila. Postupně tak dochází k postupnému přerodu, který by měl být dovršen v roce 2027, kdy začne platit naprostý zákaz tohoto způsobu zacházení se slepicemi. Psali jsme o tom již dříve zde.

Boj za práva slepic trval řadu let, nakonec ale přinesl své ovoce. Slepice tak budou moci žít svobodněji a šťastněji. Lidé zase budou mít čisté svědomí, když si budou na pánvi připravovat omeletu. Každý malý krůček se počítá, neboť spolu s ostatními tvoří cestu za lepším světem.

Zdroj: Autorský článek Gabriely Brázdové s využitím informací z Ekolistu

Související články

Zaručeně zlepší den

Nebojte se sdílet svá tajemství. Budete v životě spokojenější

Stop zdraví nebezpečnému ovoci. Nové senzory odhalí zbytky pesticidů

Vitamín D je mocný léčitel. V čem nám může pomoci pobyt na slunci?

Nový lék na cukrovku pomohl lidem shodit čtvrtinu tělesné hmotnosti

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…