Mnoho lidí preferuje vajíčka od šťastných slepiček. Je totiž úleva zjistit, že kvůli zasycení lidského žaludku nemusely jiné živé bytosti trpět. Proto zpráva, že se podařilo loni sedminu klecových chovů drůbeže přeměnit na neklecové, pohladí po srdci nejen slípky, jichž se týká, ale i širokou veřejnost.
Klecových údajně zůstává 65 procent chovů, biochovů je v současnosti kolem jednoho až dvou procent. „Spousta alternativních chovů byla rozestavěná,“ sdělil místopředseda Českomoravské drůbežářské unie Zdeněk Mlázovský s tím, že koronavirová pandemie přechod chovů na neklecové systémy nezpomalila. Postupně tak dochází k postupnému přerodu, který by měl být dovršen v roce 2027, kdy začne platit naprostý zákaz tohoto způsobu zacházení se slepicemi. Psali jsme o tom již dříve zde.
Boj za práva slepic trval řadu let, nakonec ale přinesl své ovoce. Slepice tak budou moci žít svobodněji a šťastněji. Lidé zase budou mít čisté svědomí, když si budou na pánvi připravovat omeletu. Každý malý krůček se počítá, neboť spolu s ostatními tvoří cestu za lepším světem.
Zdroj: Autorský článek Gabriely Brázdové s využitím informací z Ekolistu
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění
Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…