Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dočkají se české slepice konečně svobody? Transformace klecových chovů je v plném proudu

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Mnoho lidí preferuje vajíčka od šťastných slepiček. Je totiž úleva zjistit, že kvůli zasycení lidského žaludku nemusely jiné živé bytosti trpět. Proto zpráva, že se podařilo loni sedminu klecových chovů drůbeže přeměnit na neklecové, pohladí po srdci nejen slípky, jichž se týká, ale i širokou veřejnost.

Klecových údajně zůstává 65 procent chovů, biochovů je v současnosti kolem jednoho až dvou procent. „Spousta alternativních chovů byla rozestavěná,“ sdělil místopředseda Českomoravské drůbežářské unie Zdeněk Mlázovský s tím, že koronavirová pandemie přechod chovů na neklecové systémy nezpomalila. Postupně tak dochází k postupnému přerodu, který by měl být dovršen v roce 2027, kdy začne platit naprostý zákaz tohoto způsobu zacházení se slepicemi. Psali jsme o tom již dříve zde.

Boj za práva slepic trval řadu let, nakonec ale přinesl své ovoce. Slepice tak budou moci žít svobodněji a šťastněji. Lidé zase budou mít čisté svědomí, když si budou na pánvi připravovat omeletu. Každý malý krůček se počítá, neboť spolu s ostatními tvoří cestu za lepším světem.

Zdroj: Autorský článek Gabriely Brázdové s využitím informací z Ekolistu

Související články

Zaručeně zlepší den

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Vědci rozluštili záhadu travnatých kruhů v poušti Namib

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Jak se mít ráda? Jak o sebe prostřednictvím jógy pečovat? A jak sladit svou praxi s ženským cyklem?…