Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobrovolníci ze Zlína zbavili místní cyklostezku odpadků

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: zlin.eu

Milovníci jízdy na kole přivítali cyklistickou sezónu dobrým skutkem. Dobrovolníci z řad cyklistů se v rámci akce Ukliďme Česko zapojili do úklidu okolí cyklostezky ve Zlíně. Jednu z nejoblíbenějších tras ze Zlína do Otrokovic tak zbavili pohozených odpadků.

V loňském roce se na stejné akci vysbíralo přibližně 170 kilogramů odpadu. Letošní sběr může toto číslo ještě převýšit. „Sbíráme odpadky, které jsou pohozené podél cyklostezky. Chceme motivovat občany, ať vidí, že to není samozřejmost. Záleží nám na tom, jak vypadá naše okolí,“ doplnil cyklokoordinátor města Zlín Martin Habuda.

Akce ve Zlíně není jediná. Dobrovolníci se mohou v sobotu 13. dubna přidat ke zlínským skautům. Ti budou čistit břehy Dřevnice. O den později zas studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně vyčistí les. Kdo by chtěl přispět k úklidu nejen ve Zlíně, ale po celé České republice, má k tomu příležitost. Stačí si vybrat některou z akcí kampaně Ukliďme Česko.

Související články

Rozhovor

Ella Anita Smith: Plazi a obojživelníci jsou fascinující zvířata

Příroda a ekologie

Falconyterapie: I dravci mohou pomáhat

Příroda a ekologie

Ubývá přirozených dutin, pomozte netopýrům

Rozhovor

Jakub Machetanz: Ekologické zahradničení můžete vyzkoušet i vy

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Citron může pomoci zklidnit výkyvy cukru po jídle

Nadčasové spojení černé barvy a dřeva – podívejte se, jak vytvořit krásnou a funkční kuchyni

Celoživotní učení může pomáhat chránit paměť

228 metrů do minulosti: Sedimenty staré až 23 milionů let pomohou zpřesnit modely tání Antarktidy

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…