Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobroboardy využívají billboardy k šíření inspirace a radosti

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: FB Začni dnes

„Jestli chceš změnit svět, jeď domů a miluj svou rodinu.“ Tento citát vyřčený Matkou Terezou lze zahlédnout ve velkoformátovém provedení hned na třech místech republiky. Zásluhu na tom má projekt Dobroboardy, jehož zakladatel se rozhodl využít billboardy neotřelým způsobem.

„Při cestování v Kolumbii jsem šel do kina na film Tři billboardy kousek za Ebbingem. Když jsem viděl, jaký dopad mají billboardy na celou vesnici a životy lidí, napadlo mě využít reklamní plochu 5 x 2,5 metru u nás v obci Křídla smysluplnějším způsobem než jen komerčně. A říkal jsem si, proč nezačít hned dnes,“ vzpomíná na začátky projektu jeho autor Tomáš Zdražil.

Od okamžiku prvotní myšlenky do dnešního dne vyrostlo po Česku jedenáct dobroboardů. Ty mezi lidmi šíří myšlenky Gándhího, Senecy nebo Stevea Jobse. Za cíl si dávají zlepšit (nejen) řidičům den, ale také inspirovat nebo motivovat ke změně.

Neziskový projekt uvítá i osobní zapojení či podporu dalších nadšenců. Ti se mohou ozvat se zájmem vyvěsit vlastní dobroboard, který jim poté autoři projektu zdarma zašlou. Z opačné strany lze také finančně podpořit vznik takového plakátu a tím i vznik dalšího dobra. A jak nabádá tým, který za nápadem stojí – začni dnes!

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.