Dobroboardy využívají billboardy k šíření inspirace a radosti

Zdroj fotografie: FB Začni dnes

„Jestli chceš změnit svět, jeď domů a miluj svou rodinu.“ Tento citát vyřčený Matkou Terezou lze zahlédnout ve velkoformátovém provedení hned na třech místech republiky. Zásluhu na tom má projekt Dobroboardy, jehož zakladatel se rozhodl využít billboardy neotřelým způsobem.

„Při cestování v Kolumbii jsem šel do kina na film Tři billboardy kousek za Ebbingem. Když jsem viděl, jaký dopad mají billboardy na celou vesnici a životy lidí, napadlo mě využít reklamní plochu 5 x 2,5 metru u nás v obci Křídla smysluplnějším způsobem než jen komerčně. A říkal jsem si, proč nezačít hned dnes,“ vzpomíná na začátky projektu jeho autor Tomáš Zdražil.

Od okamžiku prvotní myšlenky do dnešního dne vyrostlo po Česku jedenáct dobroboardů. Ty mezi lidmi šíří myšlenky Gándhího, Senecy nebo Stevea Jobse. Za cíl si dávají zlepšit (nejen) řidičům den, ale také inspirovat nebo motivovat ke změně.

Neziskový projekt uvítá i osobní zapojení či podporu dalších nadšenců. Ti se mohou ozvat se zájmem vyvěsit vlastní dobroboard, který jim poté autoři projektu zdarma zašlou. Z opačné strany lze také finančně podpořit vznik takového plakátu a tím i vznik dalšího dobra. A jak nabádá tým, který za nápadem stojí – začni dnes!

Autor článku