Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dobroboardy využívají billboardy k šíření inspirace a radosti

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: FB Začni dnes

„Jestli chceš změnit svět, jeď domů a miluj svou rodinu.“ Tento citát vyřčený Matkou Terezou lze zahlédnout ve velkoformátovém provedení hned na třech místech republiky. Zásluhu na tom má projekt Dobroboardy, jehož zakladatel se rozhodl využít billboardy neotřelým způsobem.

„Při cestování v Kolumbii jsem šel do kina na film Tři billboardy kousek za Ebbingem. Když jsem viděl, jaký dopad mají billboardy na celou vesnici a životy lidí, napadlo mě využít reklamní plochu 5 x 2,5 metru u nás v obci Křídla smysluplnějším způsobem než jen komerčně. A říkal jsem si, proč nezačít hned dnes,“ vzpomíná na začátky projektu jeho autor Tomáš Zdražil.

Od okamžiku prvotní myšlenky do dnešního dne vyrostlo po Česku jedenáct dobroboardů. Ty mezi lidmi šíří myšlenky Gándhího, Senecy nebo Stevea Jobse. Za cíl si dávají zlepšit (nejen) řidičům den, ale také inspirovat nebo motivovat ke změně.

Neziskový projekt uvítá i osobní zapojení či podporu dalších nadšenců. Ti se mohou ozvat se zájmem vyvěsit vlastní dobroboard, který jim poté autoři projektu zdarma zašlou. Z opačné strany lze také finančně podpořit vznik takového plakátu a tím i vznik dalšího dobra. A jak nabádá tým, který za nápadem stojí – začni dnes!

Související články

Zaručeně zlepší den

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…