Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Do sbírky dětských pyžam se zapojila celá republika. Do Brna jich dorazily tisíce

Lednovou sbírku město pořádá každoročně, v minulých letech se zaměřilo například na knihy, hračky nebo autolékárničky. Zdroj fotografie: Z. Kolařík

Solidaritu lidí nezbrzdil ani koronavirus. Lednová sbírka brněnského magistrátu pro Dětskou nemocnici byla letos více než úspěšná. Pyžamek dorazily tisíce.

Brněnská Dětská nemocnice se potýkala s nedostatkem spacích oděvů pro malé pacienty. Proto se rozhodli uspořádat veřejnou sbírku, o které jsme vás informovali na začátku roku zde. Ohlas u veřejnosti předčil očekávání. „Původně jsme chtěli nasbírat několik pyžámek pro Dětskou nemocnici, aby měl její personál pro své malé pacienty pestrý výběr a mohl tím udělat dětem radost. Nakonec se jich podařilo vybrat tolik, že jimi můžeme vedle černopolní Dětské nemocnice podpořit i novorozenecká oddělení v Bohunicích, u Milosrdných bratří nebo na Obilním trhu, ale také dětské domovy nebo azylové domy pro matky s dětmi,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Do sbírky se vedle jednotlivců zapojili například farníci z katolického domu v Křižanově, zdravotnické školy či vězenkyně ze Světlé nad Sázavou. Zdroj fotografie: Z. Kolařík

V Dětské nemocnici z dodaných zásilek vytřídili 12 520 pyžamek a více než pět tisíc kusů dalšího textilu. Mezi ním byly například trička, mikiny nebo tepláky – ty děti využijí při pobytu mimo postýlku. Kromě toho dárci zasílali i stavebnice, knihy, hračky pro kojence, auta či panenky. Magistrát města Brna a Dětská nemocnice už předaly 70 pytlů oblečení Klokánku, jedenáct firmě Lear Corp. pro nemocnici Vyškov a pět Dětskému domovu v Tišnově.

Související články

Zaručeně zlepší den

V Americe mohou nově gayové a bisexuálové darovat krev

Gaming Heroes zapojují do herního vývoje handicapované. Nevýhodu proměňují v superschopnost

Nebojte se náročných rozhovorů a řada dalších podzimních (nejen) psychologických webinářů

Milionářem může být téměř každý: Kudy vede cesta k finanční nezávislosti?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…