Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Do sbírky dětských pyžam se zapojila celá republika. Do Brna jich dorazily tisíce

Lednovou sbírku město pořádá každoročně, v minulých letech se zaměřilo například na knihy, hračky nebo autolékárničky. Zdroj fotografie: Z. Kolařík

Solidaritu lidí nezbrzdil ani koronavirus. Lednová sbírka brněnského magistrátu pro Dětskou nemocnici byla letos více než úspěšná. Pyžamek dorazily tisíce.

Brněnská Dětská nemocnice se potýkala s nedostatkem spacích oděvů pro malé pacienty. Proto se rozhodli uspořádat veřejnou sbírku, o které jsme vás informovali na začátku roku zde. Ohlas u veřejnosti předčil očekávání. „Původně jsme chtěli nasbírat několik pyžámek pro Dětskou nemocnici, aby měl její personál pro své malé pacienty pestrý výběr a mohl tím udělat dětem radost. Nakonec se jich podařilo vybrat tolik, že jimi můžeme vedle černopolní Dětské nemocnice podpořit i novorozenecká oddělení v Bohunicích, u Milosrdných bratří nebo na Obilním trhu, ale také dětské domovy nebo azylové domy pro matky s dětmi,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Do sbírky se vedle jednotlivců zapojili například farníci z katolického domu v Křižanově, zdravotnické školy či vězenkyně ze Světlé nad Sázavou. Zdroj fotografie: Z. Kolařík

V Dětské nemocnici z dodaných zásilek vytřídili 12 520 pyžamek a více než pět tisíc kusů dalšího textilu. Mezi ním byly například trička, mikiny nebo tepláky – ty děti využijí při pobytu mimo postýlku. Kromě toho dárci zasílali i stavebnice, knihy, hračky pro kojence, auta či panenky. Magistrát města Brna a Dětská nemocnice už předaly 70 pytlů oblečení Klokánku, jedenáct firmě Lear Corp. pro nemocnici Vyškov a pět Dětskému domovu v Tišnově.

Související články

Společnost

Vkročte do nového roku dobrým skutkem. Pomozte Dětské nemocnici v Brně se sběrem pyžamek

Inspirace

Sbírka Pomozte dětem letos vybrala rekordních 10 milionů

Inspirace

Američtí školáci posílají kola do Indie

Inspirace

V Brně začala sbírka knížek, pomůže i dětem v domovech

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu