Do dvou let vznikne v Praze nejluxusnější mrakodrap

Obyvatelé domu budou mít k dispozici celé patro fitness a wellness centra s bazénem či saunou. Zdroj: PSJ Invest

Před časem započala stavba doposud nejpřepychovějšího bytového domu v České republice, který bude mít třicet pater. Nabídne kromě 130 bytů také úchvatný výhled na historické centrum a nejmodernější technologické řešení. Z luxusních bytů se místní budou moci dívat na Prahu až ze sto metrů.

Lucemburská investiční společnost Aceur Investment začala v červnu tohoto roku s pomocí českých firem stavět třicetipatrový mrakodrap na Pankráci v Praze. V Tower, kterou má na svědomí architekt Radan Hubička, by měla být hotová na podzim roku 2017. Noví majitelé dají za metr čtvereční bytu asi sto tisíc korun. Byty na vrcholu však budou patřit k těm nejdražším, vyjdou dle aktuálních odhadů asi na to sto milionů korun.

Skutečnost, že se bude jednat o prozatím nejluxusnější ubytování v Česku, potvrzuje i vybavení budovy. Obyvatelé domu budou mít k dispozici celé patro fitness a wellness centra s bazénem či saunou. Nebude chybět ani vstupní hala s recepcí, která zajistí po čtyřiadvacet hodin služby na úrovni pětihvězdičkového hotelu. Architekti mrakodrapu se zaměřili i na zamezení pronikání hluku do bytů, ochranu proti bleskům a větru a použili i speciální kombinaci chlazení, větrání a topení.

Související články

Byznys

A deváté místo obsazuje AZ Tower!

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.