Do dvou let vznikne v Praze nejluxusnější mrakodrap

Obyvatelé domu budou mít k dispozici celé patro fitness a wellness centra s bazénem či saunou. Zdroj: PSJ Invest

Před časem započala stavba doposud nejpřepychovějšího bytového domu v České republice, který bude mít třicet pater. Nabídne kromě 130 bytů také úchvatný výhled na historické centrum a nejmodernější technologické řešení. Z luxusních bytů se místní budou moci dívat na Prahu až ze sto metrů.

Lucemburská investiční společnost Aceur Investment začala v červnu tohoto roku s pomocí českých firem stavět třicetipatrový mrakodrap na Pankráci v Praze. V Tower, kterou má na svědomí architekt Radan Hubička, by měla být hotová na podzim roku 2017. Noví majitelé dají za metr čtvereční bytu asi sto tisíc korun. Byty na vrcholu však budou patřit k těm nejdražším, vyjdou dle aktuálních odhadů asi na to sto milionů korun.

Skutečnost, že se bude jednat o prozatím nejluxusnější ubytování v Česku, potvrzuje i vybavení budovy. Obyvatelé domu budou mít k dispozici celé patro fitness a wellness centra s bazénem či saunou. Nebude chybět ani vstupní hala s recepcí, která zajistí po čtyřiadvacet hodin služby na úrovni pětihvězdičkového hotelu. Architekti mrakodrapu se zaměřili i na zamezení pronikání hluku do bytů, ochranu proti bleskům a větru a použili i speciální kombinaci chlazení, větrání a topení.

Autor článku

Barbora Jahodová

Tagy: