A deváté místo obsazuje AZ Tower!

Byznys 2 minuty radosti

Německou společností Emporis jsou výškové stavby celého světa hodnoceny už od roku 2000. Porotci se zaměřují nejen na estetické, ale i funkční hledisko. Do ankety Emporis Skypicker Award nelze budovu přihlásit. Porota složená z odborníků v oblasti architektury z celého světa budovy do soutěže vybírá a následně určuje vítěze.

V letošním ročníku bylo vybráno 300 budov dokončených v roce 2013, mezi nimiž byla i brněnská AZ Tower. Brněnský mrakodrap byl stavěn 2 roky (kolaudace proběhla v dubnu 2013) a svojí výškou 111 metrů předčil, do té doby nejvyšší českou budovu, pražskou City Tower.

Bílooranžová AZ Tower má dvě podzemní a třicet nadzemních podlaží. Budova stála uskupení firem Property a PSJ téměř 800 milionů korun bez DPH. Nachází se v ní 17 000 m2 obchodních, kancelářských a obytných ploch. Dvoupatrové podzemní garáže pojmou až 272 aut. Ve 22. až 27. podlaží mrakodrapu je 17 apartmánů a dvě nejvyšší tvoří luxusní mezonetové apartmá s bazénem.

První místo obsadil londýnský mrakodrap The Shard. Tato stavba měří 306 metrů a je tak nejvyšší budovou západní Evropy.

Zdroj: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/brnensky-mrakodrap-ziskal-cenu-je-mezi-nejlepsimi-na-svete/r~10597ee4f17511e3909b0025900fea04/

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

Evropský strom roku je z Česka. Zvítězila Chudobínská borovice

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec