Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dubajské oko vyveze turisty do výšky 250 metrů

Ilustrační foto: Pixabay

Zážitek, který poskytuje nová atrakce v emirátu Dubaj, není nic pro lidi trpící strachem z výšek. Největší ruské kolo na světě pojme přes 1 700 návštěvníků, kteří si mohou prohlédnout panorama města včetně známých mrakodrapů.

Instalaci vyhlídkového kola měl dubajský šejch v plánu od roku 2013 s tím, že se v něm zájemci svezou poprvé při slavnostním otevření světové výstavy Expo 2020. Vlivem průtahů a koronavirové pandemie se však na první projížďku čekalo o více než rok déle. Na stavbu 250metrového kolosu bylo použito 11 200 tun oceli. Pro představu: je více než 2x tak vysoký než ikonické London Eye a o 82 metrů vyšší než dosavadní rekordní ruské kolo v Las Vegas.

Foto: Visit Dubai

Že je o co stát, ukazuje nabídka možností, které jsou pro návštěvníky připraveny. Vedle běžné jízdy s výhledem na panorama města včetně nejvyššího mrakodrapu světa Burdž Chalífa nebo slavného hotelu Burdž al-Arab je také možné pronajmout si některou z kabinek pro soukromý večírek či si užít párty s ostatními v barovém salonku. Jedna jízda trvá 38 minut a největší zájem o svezení je v čase západu slunce.

Zdroj: NPR

Související články

Zaručeně zlepší den

Země má stabilizační mechanismus. Udržuje ji obyvatelnou

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty s Petrem Niklem. Zachytil kouzlo každodennosti

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…