2 minuty radosti Mezi Severní a Jižní Koreou leží demilitarizované pásmo (DMZ), jedna z nejvíce střežených hranic na světě. Čtyři kilometry široký a 250 kilometrů dlouhý úsek, kam nevkročí lidská noha, je obehnaný ostnatými dráty a plný min. Tato pro člověka nehostinná oblast se však stala rájem pro divoká zvířata, která si zde užívají svobodu a klid, uvedl server Ekolist a web CNN.
Společnost Google zveřejnila snímky z nárazníkové zóny, které nabízejí vzácný pohled na flóru a faunu obývající tuto vylidněnou zemi nikoho. Fotografie jsou součástí projektu realizovaného k příležitosti 70. výročí příměří v korejské válce, které v roce 1953 ukončilo nepřátelské akce a vytvořilo nárazníkovou zónu. Mnoho snímků bylo pořízeno bezpilotními kamerami jihokorejského Národního institutu ekologie.
Návštěvníci webové stránky Google Arts and Culture mohou absolvovat virtuální prohlídku oblasti pomocí technologie Street View a vidět tak nejen památky v blízkosti demilitarizovaného pásma, ale i snímky více než 6 100 druhů živočichů, kterým se zde daří – od plazů přes ptáky až po savce. Rostou tu také vzácné rostliny.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…