Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Divadelní program Smolařínek děti naučí předcházet úrazům

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Fakt, že v České republice je kvůli úrazům každoročně hospitalizováno více než 35 tisíc dětí a dospívajících, chtějí změnit lidé z Nadačního fondu Modrý hroch. Ti společně s loutkoherci z Divadla Bez Pravidel připravili loutkové představení Smolařínek, prostřednictvím kterého děti upozorní na možná nebezpečí a naučí jak vzniku úrazů předcházet. Představení bude bezplatné a bude se hrát pro děti, které navštěvují nestátní dětská zařízení.

V Česku je poměrně vysoká statistika dětských úrazů, které se odehrávají především v domácnosti, na hřištích a v dopravě. „Hlavní postavou loutkového představení je Smolařínek, který prochází různými nebezpečnými situacemi. V rámci představení děti aktivně spolupracují s loutkoherci, uvědomují si hrozby jeho chování a upozorňují ho, co dělá chybně,“ popsala cíle představení ředitelka Modrého hrocha Monika Chasáková. Na konci programu navíc děti dostanou pracovní listy, kde si procvičí získané vědomosti.

Návštěvníci po dobu představení dostanou také speciální brožurku s informacemi, jak mohou úrazům svých dětí předcházet a jak správně poskytnout první pomoc. K loutkovému představení navíc organizátoři projektu vytvořili i přednášky pro rodiče na téma jak zabránit úrazům dětí v předškolním věku. Ty rodiče upozorní na nejčastější úrazy dětí v domácnosti, na ulici i v autě. Obě aktivity financuje nadační fond v rámci projektu S Modrým hrochem bez úrazu, podporovaného Norskými fondy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…