Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Divadelní program Smolařínek děti naučí předcházet úrazům

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Fakt, že v České republice je kvůli úrazům každoročně hospitalizováno více než 35 tisíc dětí a dospívajících, chtějí změnit lidé z Nadačního fondu Modrý hroch. Ti společně s loutkoherci z Divadla Bez Pravidel připravili loutkové představení Smolařínek, prostřednictvím kterého děti upozorní na možná nebezpečí a naučí jak vzniku úrazů předcházet. Představení bude bezplatné a bude se hrát pro děti, které navštěvují nestátní dětská zařízení.

V Česku je poměrně vysoká statistika dětských úrazů, které se odehrávají především v domácnosti, na hřištích a v dopravě. „Hlavní postavou loutkového představení je Smolařínek, který prochází různými nebezpečnými situacemi. V rámci představení děti aktivně spolupracují s loutkoherci, uvědomují si hrozby jeho chování a upozorňují ho, co dělá chybně,“ popsala cíle představení ředitelka Modrého hrocha Monika Chasáková. Na konci programu navíc děti dostanou pracovní listy, kde si procvičí získané vědomosti.

Návštěvníci po dobu představení dostanou také speciální brožurku s informacemi, jak mohou úrazům svých dětí předcházet a jak správně poskytnout první pomoc. K loutkovému představení navíc organizátoři projektu vytvořili i přednášky pro rodiče na téma jak zabránit úrazům dětí v předškolním věku. Ty rodiče upozorní na nejčastější úrazy dětí v domácnosti, na ulici i v autě. Obě aktivity financuje nadační fond v rámci projektu S Modrým hrochem bez úrazu, podporovaného Norskými fondy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

Jak na prevenci rakoviny prsu? Přečtěte si 9 tipů na zdravá prsa od neziskovky Loono

Vědci úspěšně otestovali vakcínu, která zastaví postup Alzheimerovy choroby

Inspirativní rozhovor

Díky klientům poznávám sama sebe, říká pracovnice centra pro lidi bez domova

Díky klientům poznávám sama sebe, říká pracovnice centra pro lidi bez domova

Přečtěte si rozhovor se studentkou, která pracuje v brněnském Kontaktním centru pro lidi bez domova.