Díky Kdymitojede.cz si mohou Pražané ověřit reálný čas příjezdu MHD

Zdroj fotografie: dpp.cz

Zjistit reálný čas odjezdu autobusů ze zastávek už nebude problém pro cestující pražskou MHD. Od 14. ledna totiž Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) spustil pilotní provoz webových stránek Kdymitojede.cz, na kterých každý najde informace o aktuálním čase a případné časové odchylce autobusových linek. V průběhu roku by měly přibýt i tramvaje.

Na webu Kdymitojede.cz, který spravuje společnost ROPID, stačí zadat požadovanou zastávku, případně číslo linky a směr jízdy. Novinka tak je užitečná, například pokud bude mít autobus zpoždění. „Městská hromadná doprava musí být pohodlná a uživatelsky přívětivá nejen v dopravních prostředních a na zastávkách,“ uvedl Adam Scheinherr, náměstek primátora pro oblast dopravy a předseda dozorčí rady DPP. V následujících týdnech tak přibyde reálný příjezd autobusů i do vyhledávačů spojení a mapových serverů, dostupné informace budou například i v aplikaci PID Lítačka nebo IDOS.

Praha se tímto krokem zařadila do seznamu několika měst, kde již cestující informace o skutečném odjezdu autobusu mají delší dobu. „Je to další z příspěvků DPP k projektu smart city a naplňování jednoho z našich cílů: poskytovat zákazníkům maximum užitečných dopravních informací, které zjednodušují cestování po Praze a zatraktivňují MHD,“ řekl Petr Witowski, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Autor článku

Eva Krejčí