Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Děti z celého světa malují, jak vnímají život v době koronaviru. Vybraná díla vystaví v Oslu

Zdroj fotografií: Pixabay

Tápete, jak zpestřit karanténu potomkům? Máme pro vás nápad, jak společně strávit odpoledne! Co kdyby vaše děti výtvarně vyjádřily, jak vnímají život v době koronavirové krize? Výtvory pak mohou zaslat ke zveřejnění do Mezinárodního muzea dětského umění v norském Oslu. Projekt Kids paint corona je otevřen účastníkům z celého světa.

Děti mohou nakreslit své zážitky, pocity a nápady z koronavirové doby. Výtvarné pojetí i použitá technika je čistě na nich, může se jednat o malovaný obrázek nebo třeba komiks, záleží čistě na autorovi. Zapojit se může každý mladší osmnácti let. Výtvory stačí nafotit nebo naskenovat a zaslat do 31. května e-mailem na adresu kidspaintcorona@zeit.de nebo je vložit prostřednictvím odkazu do databáze muzea. Instituce přijímá příspěvky také na poštovní adrese The International Museum of Children’s Art, Lille Frøens vei 4, N-0371 Oslo, Norway.

Vybraná díla pak budou publikována v novinách a na webových stránkách. Koncem roku by také měla následovat výstava v Oslu. Kromě Mezinárodního muzea dětského umění se na organizaci akce podílí také prestižní deníky jako německý Die Zeit nebo americký The Washington Post. Více informací o soutěži je k dispozici zde.

Související články

Zaručeně zlepší den

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Pražská veřejná doprava není zdrojem nákazy covidu, potvrdili vědci

Imunita proti koronaviru by mohla být doživotní. Nové výzkumy předčily očekávání

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…