Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Děti z celého světa malují, jak vnímají život v době koronaviru. Vybraná díla vystaví v Oslu

Zdroj fotografií: Pixabay

Tápete, jak zpestřit karanténu potomkům? Máme pro vás nápad, jak společně strávit odpoledne! Co kdyby vaše děti výtvarně vyjádřily, jak vnímají život v době koronavirové krize? Výtvory pak mohou zaslat ke zveřejnění do Mezinárodního muzea dětského umění v norském Oslu. Projekt Kids paint corona je otevřen účastníkům z celého světa.

Děti mohou nakreslit své zážitky, pocity a nápady z koronavirové doby. Výtvarné pojetí i použitá technika je čistě na nich, může se jednat o malovaný obrázek nebo třeba komiks, záleží čistě na autorovi. Zapojit se může každý mladší osmnácti let. Výtvory stačí nafotit nebo naskenovat a zaslat do 31. května e-mailem na adresu kidspaintcorona@zeit.de nebo je vložit prostřednictvím odkazu do databáze muzea. Instituce přijímá příspěvky také na poštovní adrese The International Museum of Children’s Art, Lille Frøens vei 4, N-0371 Oslo, Norway.

Vybraná díla pak budou publikována v novinách a na webových stránkách. Koncem roku by také měla následovat výstava v Oslu. Kromě Mezinárodního muzea dětského umění se na organizaci akce podílí také prestižní deníky jako německý Die Zeit nebo americký The Washington Post. Více informací o soutěži je k dispozici zde.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Francii jsou od nového roku kondomy zdarma pro všechny od 18 do 25 let

Dvě nejnavštěvovanější země světa jsou v Evropě

Proč pravěcí lidé kreslili zvířata? Odpověď našel amatérský archeolog

Dánové se už nemusí bát loupeží. Může za to absence hotovosti

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…