Kontakty na služby krizové intervence po celé republice najdou děti na stránkách Nadace rozvoje občanské společnosti. Díky takzvaným Pomocným mapám se rychle dostanou k odborné pomoci, která je v některých situacích zásadní.
Ať už se jedná o problémy v rodině, ve škole nebo na internetu, děti do patnácti let mohou podle své lokality v mapě vyhledat nejbližší odborné pracoviště a požádat jej o pomoc. „Pomocné mapy vznikly již v roce 2018. Dnes ale vnímám mnohem větší potřebu, aby se děti o krizové pomoci včas dozvěděly a jednoduše si našly pomoc,“ uvedla vedoucí programu Včasná pomoc dětem Alena Šváchová.
Krizová centra v současné době zaznamenávají vyšší poptávku po řešení problémů spojených s pandemií covidu-19. Ke zhoršenému psychickému stavu dětí přispívá sociální izolace, distanční výuka, přísun negativních informací či trávení času v online prostoru. Děti se stále častěji dostávají bez vlastního zavinění do krizových situací, se kterými jim může pomoci právě projekt Pomocné mapy.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku
Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…