Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Děti se při interaktivních přednáškách učí o škodlivosti alkoholu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Už skoro tisícovka žáků v Jihomoravském kraji se zúčastnila interaktivních přednášek, které mají zvýšit povědomí o škodlivých účincích alkoholu.

Jelikož podle většiny učitelů je nejdůležitějším krokem právě prevence, děti o zajímavé přednášky tak nepřijdou ani letošní rok. Podle odborníků z fóra Pij s rozumem má s alkoholem v České republice zkušenost až 83 procent dětí ve věku 11 až 15 let, přičemž přednášky by měly děti od užívání této látky odradit.

Z dřívějších průzkumů fóra Pij s rozumem vyplývá, že pětina rodičů se svými dětmi nikdy nehovořila o rizicích spojených s konzumací alkoholu. Často se domnívají, že dostatečné informace k tématu dětem poskytne škola. „Právě nedostatečná prevence a informovanost v oblasti konzumace alkoholu byla jedním z důvodů vzniku projektu Pobavme se o alkoholu, se kterým oslovujeme třináctileté děti na základních školách a víceletých gymnáziích,“ doplnil Vladimír Darebník, viceprezident Unie výrobců a dovozců lihovin.

Cílem přednášek je zajímavou formou seznámit děti s negativními účinky alkoholu na nezralý lidský organismus, ale také jim předat informace o tom, jak alkohol vzniká či jakým způsobem ho tělo odbourává. Děti se ale dozví i například co dělat, když to s alkoholem někdo přežene. V rámci jednotlivých lekcí se žáci v modelových situacích učí odmítnout alkohol a seznamují se s možnými riziky jeho zneužívání, aniž by docházelo ke striktním zákazům, které mají na děti často opačný efekt.

Související články

Byznys

Americký start-up vytvořil jedlé kelímky šetrné k přírodě

Inspirace

Přílišné pití alkoholu? Akce Suchej únor bojuje proti němu

Byznys

Češi uvařili unikátní probiotické pivo, první na světě

Inspirace

Nanotechnologie by měly brzy pomoci při léčbě otravy alkoholem

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie