Černé skládky a nepořádek kolem silnic, ve městech i v přírodě vezmou 2. dubna dobrovolníci z celé republiky útokem. Organizátoři akce Ukliď Česko se letos navíc spojili s firmou EFKO, která vyrobila speciální edici Igráčků motivujících děti k zapojení.
„Igráčkům jsme dali podobu dvou kamarádek – Lízy a nevidomé Mimi, které učí děti vidět přírodu i věci trochu jinak. Tuto dvojici znají děti a dospělí jak ze série úspěšných knih, tak z animovaných příběhů,” uvedl Miroslav Kotík z firmy EFKO. Z prodeje každé postavičky navíc putuje 10 korun na nákup kleští pro sběr odpadků, které organizátoři rozdají zapojeným dobrovolníkům.
Do hromadného úklidu se lidé mohou zapojit registrací na stránkách projektu. Zájemci mohou založit vlastní úklidovou skupinu nebo se přidat k již existujícím skupinám zobrazeným na interaktivní mapě. V aplikaci kamsnim.cz se pak dozví, jak naložit s posbíranými odpadky a kam patří například prošlé léky, vysloužilé elektro či pneumatiky.
Zdroj: Ukliďme Česko
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat
Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…