Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Další příspěvek do Guinessovy knihy rekordů. Kolik je nejstaršímu psovi na planetě?

TobyKeith se svým stářím 21 let a 66 dní zapsal do knihy rekordů. Foto: Guiness World Records

Nový přírůstek do Guinessovy knihy rekordů vám vykouzlí úsměv na tváři. Stal se jím malinký samec čivavy pocházející z Floridy, který byl 16. března tohoto roku vyhlášen nejstarším žijícím psem na světě.

TobyKeith měl v době zápisu rekordu celkem 21 let a 66 dní a přežil tak průměrný věk čivav o více než 3 roky. Jeho majitelka Gisela Shore jej jako několikaměsíční štěně adoptovala z útulku a od té doby je z nich nerozlučná dvojka.

Gisela věří, že za dlouhověkostí jejího mazlíčka stojí pravidelný pohyb, zdravá strava skládající se ze zeleniny, rýže a kuřecího masa, dobrá genetická výbava a milující domov. TobyKeith dostal po vyhlášení rekordu za odměnu koupel, pedikúru a projížďku autem. Čivava však nedosáhla na celkový světový rekord. Ten drží australský ovčák z první poloviny 20. století, který se dožil 29 let a 5 měsíců.

Zdroj: Guiness World Records, Goodnewsnetwork

Související články

Zaručeně zlepší den

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…