Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chytrý obytný přívěs? Nadšenec z Brna pro něj hledá zájemce

depositphotos.com

Také během letošního léta se potvrdila obliba karavanů a obytných přívěsů. Tento styl cestování v sobě kromě kusu filmové romantiky nese zejména nezávislost, komfort vlastní postele nebo netradičního zážitku pro děti. A co teprve, když si navrhnete a vyrobíte svůj vlastní přívěs.

Projekt českého aerodynamického karavanu FV Camp LS5000 působí na první pohled poněkud retro. Svoje kořeny má totiž v návrhu ze 70. let 20. století, kdy se jeho konstruktér, nadšený brněnský kutil František Vlasák, pustil do návrhů prvních obytných přívěsů. Po letech se mu shodou okolností do rukou vrátil jeho téměř dokončený obytný přívěs, jehož konstrukce však neodpovídala původním plánům. František Vlasák vzal tuto okolnost jako novou výzvu.

Obytný přívěs Františka Vlasáka. Foto: František Vlasák

Přívěs vyniká svojí chytrou konstrukcí, díky níž jeho vnitřní dutiny slouží například jako úložné prostory pro lůžkoviny, nádrže na vodu a další příslušenství. Najdete v něm sprchový kout, chemické WC, pracovní desku, dřez, bojler, plynový vařič i lednici. Vyspí se v něm až pět osob.

Jednou z hlavních předností přívěsu dlouhého téměř šest metrů je jeho nízká hmotnost (950 kg). Není tedy tolik náročný na pohonné hmoty. Jeho stabilita je navíc zaručena i při jízdě rychlostí 130 km za hodinu. Hodí se zejména na časté delší přesuny nebo pro stání v kempu.

Daný model je určený k soukromému prodeji za necelých 200 000 korun. Tím ale nadšenec František Vlasák nekončí – hledá totiž někoho, kdo by výrobu a distribuci aerodynamických přívěsů FV Camp převzal. Zájemci nabízí technickou dokumentaci, podporu i své know-how.

Zdroj: Garaz.cz, František Vlasák

Související články

Zaručeně zlepší den

Vodních světů ve vesmíru je nejspíš nespočet

Čech se stal mistrem světa. V jaké disciplíně zabodoval?

Uhlíkovou stopu snižují i tradiční výrobci skotské whisky

Nádherný snímek od českého fotografa zaujal NASA

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …