Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chytrý obytný přívěs? Nadšenec z Brna pro něj hledá zájemce

depositphotos.com

Také během letošního léta se potvrdila obliba karavanů a obytných přívěsů. Tento styl cestování v sobě kromě kusu filmové romantiky nese zejména nezávislost, komfort vlastní postele nebo netradičního zážitku pro děti. A co teprve, když si navrhnete a vyrobíte svůj vlastní přívěs.

Projekt českého aerodynamického karavanu FV Camp LS5000 působí na první pohled poněkud retro. Svoje kořeny má totiž v návrhu ze 70. let 20. století, kdy se jeho konstruktér, nadšený brněnský kutil František Vlasák, pustil do návrhů prvních obytných přívěsů. Po letech se mu shodou okolností do rukou vrátil jeho téměř dokončený obytný přívěs, jehož konstrukce však neodpovídala původním plánům. František Vlasák vzal tuto okolnost jako novou výzvu.

Obytný přívěs Františka Vlasáka. Foto: František Vlasák

Přívěs vyniká svojí chytrou konstrukcí, díky níž jeho vnitřní dutiny slouží například jako úložné prostory pro lůžkoviny, nádrže na vodu a další příslušenství. Najdete v něm sprchový kout, chemické WC, pracovní desku, dřez, bojler, plynový vařič i lednici. Vyspí se v něm až pět osob.

Jednou z hlavních předností přívěsu dlouhého téměř šest metrů je jeho nízká hmotnost (950 kg). Není tedy tolik náročný na pohonné hmoty. Jeho stabilita je navíc zaručena i při jízdě rychlostí 130 km za hodinu. Hodí se zejména na časté delší přesuny nebo pro stání v kempu.

Daný model je určený k soukromému prodeji za necelých 200 000 korun. Tím ale nadšenec František Vlasák nekončí – hledá totiž někoho, kdo by výrobu a distribuci aerodynamických přívěsů FV Camp převzal. Zájemci nabízí technickou dokumentaci, podporu i své know-how.

Zdroj: Garaz.cz, František Vlasák

Související články

Zaručeně zlepší den

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

V pátek proběhne jubilejní 15. ročník Noci kostelů

Vědci rekonstruují lebku obrovského starověkého predátora podobného krokodýlům

Odborník odhalil, kde se nachází záhadný most z obrazu Mony Lisy

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…