Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jihoafrická republika zakáže chov lvů za účelem lovu

Ilustrační foto: Pexels

Lvi by neměli trpět kvůli lidskému potěšení. Tak zní závěry komise, která si na tento nelítostný fenomén posvítila. Jihoafrická republika proto oznámila, že plánuje zakázat chov lvů za účelem lovu nebo jako atrakci pro turisty.

Ministryně životního prostředí Barbara Creecyová podle agentury Reuters doufá, že opatření posílí pozitivní obraz země v zahraničí. Zákaz doporučila komise, kterou zřídilo ministerstvo v roce 2019. Panel ministerstva také doporučil okamžité přerušení obchodu se lvími kostmi, který podle něj představuje ohrožení pro zdejší divoce žijící lvy. Creecyová sdělila, že ministerstvo přijme všechna doporučení komise shrnutá ve zprávě o asi šesti stech stranách.

Rozhodnutí ještě musí být zaneseno do zákona. Podle odhadů je na asi 350 farmách v Jihoafrické republice chováno osm tisíc až dvanáct tisíc lvů. Tato zvířata jsou pak lovena v ohraničených prostranstvích, slouží jako lákadlo pro turisty nebo jsou chována pro obchod s kostmi, které se využívají v tradiční medicíně.

Zdroj: Ekolist.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…