Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chcete včelařit, ale máte málo času? V Chorvatsku se vám o úly postarají ve včelím hotelu

Ilustrační foto: Pixabay

Mnoho lidí zajímá, jak vzniká med, a rádi by si vyráběli svůj vlastní, na péči o včelstvo ale nemají čas. V Chorvatsku mají nyní i tito zájemci možnost vlastní produkce. Rodinná farma z chorvatského města Garešnica nabízí takzvané včelí hotely, kde zaneprázdněným včelařům s péčí o ně pomůže. Informuje o tom deník Ekolist.

Zájemci si u rodiny Baljů za zhruba osm a půl tisíce korun koupí úl a s péčí o něj jim rodina pomáhá. Po třech letech si ho v případě zájmu mohou majitelé odvézt a začít včelařit samostatně. „Med vybíráme z úlu společně. Během těch tří let je polovina produkce medu jejich,“ dodal Domagoj Balja s tím, že někdy vyprodukují včely v jednom úlu ročně až třicet kilogramů medu.

Ilustrační foto: Pexels

Nápad na takzvané včelí hotely vznikl podle Balji jako reakce na rostoucí zájem lidí o včelaření a výrobu domácího medu. „Tento aspekt naší práce ve skutečnosti není o hromadění zisků, ale o učení lidí chovat včely,“ vysvětlil záměr Balja, podle kterého má farma kapacitu až pro čtyřicet klientů. Aktuálně zde má svá včelstva pětadvacet lidí z Chorvatska, ale také třeba Spojených arabských emirátů či Saúdské Arábie.

Zdroj: Ekolist

Související články

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…