Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chcete se naučit být šťastní? Zapojte se do výstavy vděčnosti

Zdroj fotografií: Pexels, FB Česká vděčnost

Za rodinu a přátele. Za lásku. Za práci, která mě baví. Za zdraví. Za přírodu kolem nás. Za každý láskyplný pohled do očí. Za život, který ve mně roste. Za chyby, které jsem udělala. Za bezpečí… Za co jste vděční vy?

Příspěvek z projektu Česká vděčnost.

Česká vděčnost je největší výstava dopisů vděčnosti na světě. Kolektivní umělecké dílo, jehož spoluautorem může být kdokoliv. Unikátní projekt vznikající právě teď a tady. Jak se zapojit? Stačí v dopise popsat alespoň tři věci, za které je člověk v současnosti vděčný, a dopis fyzicky či elektronicky odeslat na adresu projektu.

Výstava Česká vděčnost bude událostí, na kterou budeme všichni dlouho vzpomínat. Vystavíme na jediném místě tisíce dopisů vděčnosti a vytvoříme tak místo s unikátní atmosférou, kde bude moct každý návštěvník načerpat naději a inspiraci,“ vysvětlují iniciátoři akce. Zahájení výstavy se chystá na státní svátek 28. října. Vystavené dopisy doplní interaktivní expozice, kde se návštěvníci budou moct zábavnou formou naučit základní techniky a strategie pozitivní psychologie, které pomáhají zlepšit kvalitu života.

Pomáhat jednotlivcům být spokojenější a šťastnější – to je podle nás způsob, jak krok za krokem zlepšit atmosféru v České republice a udělat z nás jednu z nejšťastnějších zemí na světě,“ věří iniciátoři. Jejich snažení můžete podpořit i vy. Za co jste dnes vděční?

Související články

Zaručeně zlepší den

Česká firma přišla s revoluční metodou zpracování odpadu

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Napůl robot, napůl člověk. Chytrý oblek zvyší efektivitu práce

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.