Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chcete se naučit být šťastní? Zapojte se do výstavy vděčnosti

Zdroj fotografií: Pexels, FB Česká vděčnost

Za rodinu a přátele. Za lásku. Za práci, která mě baví. Za zdraví. Za přírodu kolem nás. Za každý láskyplný pohled do očí. Za život, který ve mně roste. Za chyby, které jsem udělala. Za bezpečí… Za co jste vděční vy?

Příspěvek z projektu Česká vděčnost.

Česká vděčnost je největší výstava dopisů vděčnosti na světě. Kolektivní umělecké dílo, jehož spoluautorem může být kdokoliv. Unikátní projekt vznikající právě teď a tady. Jak se zapojit? Stačí v dopise popsat alespoň tři věci, za které je člověk v současnosti vděčný, a dopis fyzicky či elektronicky odeslat na adresu projektu.

Výstava Česká vděčnost bude událostí, na kterou budeme všichni dlouho vzpomínat. Vystavíme na jediném místě tisíce dopisů vděčnosti a vytvoříme tak místo s unikátní atmosférou, kde bude moct každý návštěvník načerpat naději a inspiraci,“ vysvětlují iniciátoři akce. Zahájení výstavy se chystá na státní svátek 28. října. Vystavené dopisy doplní interaktivní expozice, kde se návštěvníci budou moct zábavnou formou naučit základní techniky a strategie pozitivní psychologie, které pomáhají zlepšit kvalitu života.

Pomáhat jednotlivcům být spokojenější a šťastnější – to je podle nás způsob, jak krok za krokem zlepšit atmosféru v České republice a udělat z nás jednu z nejšťastnějších zemí na světě,“ věří iniciátoři. Jejich snažení můžete podpořit i vy. Za co jste dnes vděční?

Související články

Zaručeně zlepší den

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

Jak na prevenci rakoviny prsu? Přečtěte si 9 tipů na zdravá prsa od neziskovky Loono

Vědci úspěšně otestovali vakcínu, která zastaví postup Alzheimerovy choroby

Inspirativní rozhovor

Díky klientům poznávám sama sebe, říká pracovnice centra pro lidi bez domova

Díky klientům poznávám sama sebe, říká pracovnice centra pro lidi bez domova

Přečtěte si rozhovor se studentkou, která pracuje v brněnském Kontaktním centru pro lidi bez domova.