Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chcete se naučit být šťastní? Zapojte se do výstavy vděčnosti

Zdroj fotografií: Pexels, FB Česká vděčnost

Za rodinu a přátele. Za lásku. Za práci, která mě baví. Za zdraví. Za přírodu kolem nás. Za každý láskyplný pohled do očí. Za život, který ve mně roste. Za chyby, které jsem udělala. Za bezpečí… Za co jste vděční vy?

Příspěvek z projektu Česká vděčnost.

Česká vděčnost je největší výstava dopisů vděčnosti na světě. Kolektivní umělecké dílo, jehož spoluautorem může být kdokoliv. Unikátní projekt vznikající právě teď a tady. Jak se zapojit? Stačí v dopise popsat alespoň tři věci, za které je člověk v současnosti vděčný, a dopis fyzicky či elektronicky odeslat na adresu projektu.

Výstava Česká vděčnost bude událostí, na kterou budeme všichni dlouho vzpomínat. Vystavíme na jediném místě tisíce dopisů vděčnosti a vytvoříme tak místo s unikátní atmosférou, kde bude moct každý návštěvník načerpat naději a inspiraci,“ vysvětlují iniciátoři akce. Zahájení výstavy se chystá na státní svátek 28. října. Vystavené dopisy doplní interaktivní expozice, kde se návštěvníci budou moct zábavnou formou naučit základní techniky a strategie pozitivní psychologie, které pomáhají zlepšit kvalitu života.

Pomáhat jednotlivcům být spokojenější a šťastnější – to je podle nás způsob, jak krok za krokem zlepšit atmosféru v České republice a udělat z nás jednu z nejšťastnějších zemí na světě,“ věří iniciátoři. Jejich snažení můžete podpořit i vy. Za co jste dnes vděční?

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Francii jsou od nového roku kondomy zdarma pro všechny od 18 do 25 let

Nejchytřejším psím plemenem je belgický ovčák malinois

Dvě nejnavštěvovanější země světa jsou v Evropě

Proč pravěcí lidé kreslili zvířata? Odpověď našel amatérský archeolog

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Inspirace z knihovny: Novinářky vykreslují ne vždy růžovou realitu médií, dodají ale sílu

Vídáme je každý den v televizi, čteme jejich články nebo hltáme zpravodajství z válečné fronty.…