Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chcete se naučit být šťastní? Zapojte se do výstavy vděčnosti

Zdroj fotografií: Pexels, FB Česká vděčnost

Za rodinu a přátele. Za lásku. Za práci, která mě baví. Za zdraví. Za přírodu kolem nás. Za každý láskyplný pohled do očí. Za život, který ve mně roste. Za chyby, které jsem udělala. Za bezpečí… Za co jste vděční vy?

Příspěvek z projektu Česká vděčnost.

Česká vděčnost je největší výstava dopisů vděčnosti na světě. Kolektivní umělecké dílo, jehož spoluautorem může být kdokoliv. Unikátní projekt vznikající právě teď a tady. Jak se zapojit? Stačí v dopise popsat alespoň tři věci, za které je člověk v současnosti vděčný, a dopis fyzicky či elektronicky odeslat na adresu projektu.

Výstava Česká vděčnost bude událostí, na kterou budeme všichni dlouho vzpomínat. Vystavíme na jediném místě tisíce dopisů vděčnosti a vytvoříme tak místo s unikátní atmosférou, kde bude moct každý návštěvník načerpat naději a inspiraci,“ vysvětlují iniciátoři akce. Zahájení výstavy se chystá na státní svátek 28. října. Vystavené dopisy doplní interaktivní expozice, kde se návštěvníci budou moct zábavnou formou naučit základní techniky a strategie pozitivní psychologie, které pomáhají zlepšit kvalitu života.

Pomáhat jednotlivcům být spokojenější a šťastnější – to je podle nás způsob, jak krok za krokem zlepšit atmosféru v České republice a udělat z nás jednu z nejšťastnějších zemí na světě,“ věří iniciátoři. Jejich snažení můžete podpořit i vy. Za co jste dnes vděční?

Související články

Zaručeně zlepší den

Tyto „molekulární vrtačky“ zabíjejí rakovinné buňky a bakterie odolné vůči antibiotikům

98 milionů let stará fosilie dinosaura byla objevena v Egyptě

Dinosauři měli taky pupík. Dokazují to nalezené fosílie

Láska mezi žirafami. Proč mají tak dlouhé krky?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…