Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Český designér vytváří originální reproduktory ze dřeva

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: woodyfier.com

Nápad ukrytý za dřevěným reproduktorem pojmenovaným Woodyfier je tak jednoduchý, že je až s podivem, že přístroj ještě každý z nás nemá doma nebo v batohu. Funguje s jakýmkoliv telefonem, bez napájení a navíc ještě hezky vypadá.

Nápad na výjimečný reproduktor dostal designér Lukáš Morávek už v roce 2014, řadu měsíců pak trvalo proměnit myšlenku ve skutečnost. Nakonec vznikl kvádr o hmotnosti 350 gramů se zabudovaným otvorem pro mobilní telefon.

Díky rezonanci zvuku není zapotřebí elektřina ani jiný způsob napájení, stačí vložit telefon na své místo a o zbytek se postará fyzika. Dřevo zvuk zesílí a zároveň trochu pročistí. V nabídce je aktuálně Woodyfier vyrobený ze dřeva olše, jasanu nebo iroka.

Reproduktor má řadu uživatelsky přívětivých přívlastků – je přenosný, voděodolný, skladný, lehký a bytelný. Navíc je kompatibilní s jakýmkoliv telefonem a vzhledem ke své povaze má takřka nekonečnou životnost.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.