Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česko a Rakousko pojí nejen přátelství. Chystá se i unikátní lávka

1 minuta radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Překročení hranic Česka s Rakouska bude nově možné přes dvě visuté lávky. Ty povedou nad řekou Dyjí a propojí tak Národní park Podyjí na Znojemsku se sousedním rakouským Národním parkem Thayatal.

Díky umístění lávek vzniknou dva nové turistické okruhy – okruh kolem města Hardeggu a Poustevnický okruh. Lávky budou určeny výhradně pěším zájemcům. Navrženy budou jako visutá lanová konstrukce s dvojicí ocelových břehových podpor a s dřevěnou konstrukcí mostovky zavěšenou na nosná lana. Začít stavět by se mohlo ještě letos, lávky by měly být hotové do konce tohoto roku. 

Národní park Podyjí leží na území o rozloze zhruba 63 kilometrů čtverečních a patří k nejnavštěvovanějším lokalitám Jihomoravského kraje. S rakouským Národním parkem Thayatal sousedí v místech, kde řeka Dyje (německy Thaya) tvoří hranici s Rakouskem. Národní park Thayatal má rozlohu asi 13 kilometrů čtverečních.

Zdroj: Brněnská drbna

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…