Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká aplikace pomůže v době koronaviru zdarma diabetikům

2 minuty radosti
Zdroj ilustrační fotografie: Pixabay

Cukrovka 2. typu je jedním z nejčastějších civilizačních onemocnění. Kvůli zvýšenému riziku těžkého průběhu nemoci Covid-19 u cukrovkářů se nyní tvůrci aplikace Vitadio rozhodli poskytnout jim půlroční program zdarma.

Aplikace je určená prediabetikům a diabetikům 2. typu. Zaměřuje se na pomoc s vhodnou životosprávou, poskytuje rady a tipy na míru i týdenní výzvy. Uživatelé mají možnost monitorovat v aplikaci vývoj svého zdravotního stavu či zaznamenávat svou pohybovou aktivitu pod dozorem týmu odborníků. Vitadio zároveň poskytuje telefonické či online propojení s výživovou specialistkou a fórum pro komunitu diabetiků.

Společnost Vitadio usiluje o digitalizaci zdravotní péče u pacientů s chronickým onemocněním. Zdroj fotografie: Vitadio

Vzhledem k současné situaci mohou diabetici program získat zdarma po registraci na webových stránkách. Dali jsme také dohromady rady a doporučení, která se cukrovkářům mohou nyní hodit,“ uvedla PR konzultantka společnosti Vitadio Kateřina Svobodová. Diabetici by kvůli snížení rizika komplikací při onemocnění koronavirem měli především důsledně dodržovat hygienická opatření a vhodnou životosprávu. Neakutní návštěvy lékařů je lepší odložit a zásobit se léky, inzulinem a potřebnými pomůckami na jeden až dva měsíce dopředu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Výzkumníci vytvořili jako první na světě simulace vzdáleného vesmíru před 11 miliardami let

Pasení ovcí pod solárními panely může zvýšit kvalitu a množství vyprodukované vlny

Nejnovější studie ukazuje, že dvě mužské antikoncepční pilulky by mohly rozšířit možnosti kontroly plodnosti

Jak se vypořádat s depresí? Pomůže český film

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…