Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká aplikace pomůže v době koronaviru zdarma diabetikům

2 minuty radosti
Zdroj ilustrační fotografie: Pixabay

Cukrovka 2. typu je jedním z nejčastějších civilizačních onemocnění. Kvůli zvýšenému riziku těžkého průběhu nemoci Covid-19 u cukrovkářů se nyní tvůrci aplikace Vitadio rozhodli poskytnout jim půlroční program zdarma.

Aplikace je určená prediabetikům a diabetikům 2. typu. Zaměřuje se na pomoc s vhodnou životosprávou, poskytuje rady a tipy na míru i týdenní výzvy. Uživatelé mají možnost monitorovat v aplikaci vývoj svého zdravotního stavu či zaznamenávat svou pohybovou aktivitu pod dozorem týmu odborníků. Vitadio zároveň poskytuje telefonické či online propojení s výživovou specialistkou a fórum pro komunitu diabetiků.

Společnost Vitadio usiluje o digitalizaci zdravotní péče u pacientů s chronickým onemocněním. Zdroj fotografie: Vitadio

Vzhledem k současné situaci mohou diabetici program získat zdarma po registraci na webových stránkách. Dali jsme také dohromady rady a doporučení, která se cukrovkářům mohou nyní hodit,“ uvedla PR konzultantka společnosti Vitadio Kateřina Svobodová. Diabetici by kvůli snížení rizika komplikací při onemocnění koronavirem měli především důsledně dodržovat hygienická opatření a vhodnou životosprávu. Neakutní návštěvy lékařů je lepší odložit a zásobit se léky, inzulinem a potřebnými pomůckami na jeden až dva měsíce dopředu.

Související články

Zaručeně zlepší den

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Je červen – období, kdy většinu volného času trávíme v parcích, v lese, u vody nebo na procházkách…