Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká aplikace pomáhá dětem vybrat povolání. V době koronaviru navíc zdarma

Zdroj fotografií: Salmondo

Čím chci být? Tato otázka trápí většinu dospívajících, kteří si musí vybrat nejvhodnější střední nebo vysokou školu a obor, který by je bavil. Vybrat si ten správný směr jim nyní pomůže jedinečný software Salmondo. Umí totiž uživatelům poradit, pro jakou profesi mají největší předpoklady a talent. V době koronavirové pandemie je navíc software k dispozici zdarma.

Služba napomáhá zmapovat strukturu osobnosti, zájmy, schopnosti a další prvky vlastní jedinečnosti. Žákům tak může usnadnit rozhodnutí o jejich budoucnosti. Zájemce čeká celá řada testů, neboť právě kombinace více zvolených metod (jako jsou testy osobnosti, zájmové orientace a další) dokáže lépe napovědět, v jaké životní roli můžou být dotyční šťastní.

Nyní je možné Salmondo využít zdarma. „Stejně jako celá řada dalších organizací ve vzdělávání, i my chceme podpořit učitele a rozšířit možnosti distanční výuky o podporu kariérového poradenství a osobního rozvoje žáků. Všem základním a středním školám v České republice nyní nabízíme plnou verzi aplikace Salmondo, a to do konce tohoto školního roku,“ uvedl jeden z tvůrců softwaru Tibor Kučera.

Software vznikl v roce 2017. Od té doby už úspěšně prošel programem Jihomoravského inovačního centra a zabodoval v prestižní soutěži. V současnosti jej využívá přes 25 tisíc studentů více než pěti set českých základních a středních škol.

Související články

Zaručeně zlepší den

Blíží se konec palmového oleje? Vědci našli zdravější a zelenější alternativu

Jak pomáhá AfaSlovník lidem s afázií, ale i jinými poruchami řeči

Vědci našli způsob, jak znovu použít jednorázové roušky

Vědci konečně znají genetickou příčinu lupusu. Objev umožní vývoj účinné léčby

Inspirativní rozhovor

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Přečtěte si rozhovor s Jakubem Gavorem, zakladatelem řemeslné zmrzlinárny Ještě Jednu. Určitě během čtení dostanete chuť na zmrzlinu! Co třeba tu s příchutí krupicové kaše či arašídového preclíku?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…