Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká aplikace pomáhá dětem vybrat povolání. V době koronaviru navíc zdarma

Zdroj fotografií: Salmondo

Čím chci být? Tato otázka trápí většinu dospívajících, kteří si musí vybrat nejvhodnější střední nebo vysokou školu a obor, který by je bavil. Vybrat si ten správný směr jim nyní pomůže jedinečný software Salmondo. Umí totiž uživatelům poradit, pro jakou profesi mají největší předpoklady a talent. V době koronavirové pandemie je navíc software k dispozici zdarma.

Služba napomáhá zmapovat strukturu osobnosti, zájmy, schopnosti a další prvky vlastní jedinečnosti. Žákům tak může usnadnit rozhodnutí o jejich budoucnosti. Zájemce čeká celá řada testů, neboť právě kombinace více zvolených metod (jako jsou testy osobnosti, zájmové orientace a další) dokáže lépe napovědět, v jaké životní roli můžou být dotyční šťastní.

Nyní je možné Salmondo využít zdarma. „Stejně jako celá řada dalších organizací ve vzdělávání, i my chceme podpořit učitele a rozšířit možnosti distanční výuky o podporu kariérového poradenství a osobního rozvoje žáků. Všem základním a středním školám v České republice nyní nabízíme plnou verzi aplikace Salmondo, a to do konce tohoto školního roku,“ uvedl jeden z tvůrců softwaru Tibor Kučera.

Software vznikl v roce 2017. Od té doby už úspěšně prošel programem Jihomoravského inovačního centra a zabodoval v prestižní soutěži. V současnosti jej využívá přes 25 tisíc studentů více než pěti set českých základních a středních škol.

Související články

Zaručeně zlepší den

Městské lázně Chomutov najdou nové využití. Bude z nich moderní vzdělávací centrum s knihovnou

Britský ostrov je ideální pro pozorování hvězd. Získal ocenění za skutečně tmavé nebe

Česko má nový světový rekord, získal ho Vencl za ponor pod led do hloubky 52 metrů

Objevte krásy Japonska. Má o 7 000 ostrovů více, než se uvádělo

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Hrnek teplého čaje, kávy nebo čokolády, vlněné ponožky, ideálně hořící krb a kniha, tak zní ideální…