Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi získali pět zlatých medailí na soutěži pěveckých sborů

Zdroj: zvonecek.cz

V poslední době se České republice velmi zadařilo v oblasti zpěvu. V německém Magdeburku na soutěži pěveckých sborů získala česká výprava pět zlatých medailí v kategorii Grand Prix. Tři zlaté medaile si na začátku července vyzpívalo sborové studio Zvoneček Praha a dvě zlaté přidalo seskupení Kantiléna Brno.

Zvonky Praha si odvezly zlatou medaili v kategoriích folklor, mladé sbory a v kategorii komorních sborů. „Trojí zlato je v celosvětové konkurenci obrovský, a troufám si říci zasloužený úspěch. A také doufám, že je to obrovská motivace zejména pro naše nejmladší sboristy a sboristky. Protože uspět v prestižní soutěži této úrovně s konkurencí z celého světa, kdy třeba ve folklorní kategorii není žádný věkový limit, tedy soutěží se s mužskými, ženskými nebo smíšenými sbory je skutečně jedinečný úspěch,“ napsal na svém webu manažer studia Zvoneček Jan Vančura.

Soutěže se kromě evropských zemí zúčastnily sbory například z Číny, Brazílie, USA či Nového Zélandu. Lepší medailové skóre než Česká republika získaly jen USA. Evropské sborové hry se uskutečnily letos podruhé, poprvé předloni ve Štýrském Hradci. Česká republika je ve světě svými úspěchy v soutěžích pěveckých sborů proslavená, podobných výsledků dosáhla například na světových soutěžích v roce 2012 v Cincinnati.

Zdroj: ČTK

Související články

Společnost

Špatní zpěváci mají v Anglii vlastní pěvecký sbor

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…