Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi získali pět zlatých medailí na soutěži pěveckých sborů

Zdroj: zvonecek.cz

V poslední době se České republice velmi zadařilo v oblasti zpěvu. V německém Magdeburku na soutěži pěveckých sborů získala česká výprava pět zlatých medailí v kategorii Grand Prix. Tři zlaté medaile si na začátku července vyzpívalo sborové studio Zvoneček Praha a dvě zlaté přidalo seskupení Kantiléna Brno.

Zvonky Praha si odvezly zlatou medaili v kategoriích folklor, mladé sbory a v kategorii komorních sborů. „Trojí zlato je v celosvětové konkurenci obrovský, a troufám si říci zasloužený úspěch. A také doufám, že je to obrovská motivace zejména pro naše nejmladší sboristy a sboristky. Protože uspět v prestižní soutěži této úrovně s konkurencí z celého světa, kdy třeba ve folklorní kategorii není žádný věkový limit, tedy soutěží se s mužskými, ženskými nebo smíšenými sbory je skutečně jedinečný úspěch,“ napsal na svém webu manažer studia Zvoneček Jan Vančura.

Soutěže se kromě evropských zemí zúčastnily sbory například z Číny, Brazílie, USA či Nového Zélandu. Lepší medailové skóre než Česká republika získaly jen USA. Evropské sborové hry se uskutečnily letos podruhé, poprvé předloni ve Štýrském Hradci. Česká republika je ve světě svými úspěchy v soutěžích pěveckých sborů proslavená, podobných výsledků dosáhla například na světových soutěžích v roce 2012 v Cincinnati.

Zdroj: ČTK

Související články

Společnost

Špatní zpěváci mají v Anglii vlastní pěvecký sbor

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.