Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Špatní zpěváci mají v Anglii vlastní pěvecký sbor

Anglický sbor (ne)zpěváků. Zdroj: Tuneless Choir Facebook

Zpíváte falešně a nemáte hudební sluch? To ještě zjevně nemusí znamenat konec vaší pěvecké kariéry předtím, než vůbec začala. V anglickém Nottinghamu totiž vznikl sbor, který se skládá právě jen ze špatných zpěváků.

Anglický sbor Tuneless Choir (neboli nelibozvučný sbor) funguje tak trochu naopak – dobří zpěváci sem mají vstup zakázán. Naopak dveře mají otevřené všichni ti, kdo zpívat neumějí. Scházejí se jednou týdně a nacvičují svůj repertoár, jenž se skládá z cover verzí známých hitů, které jsou vybírány s ohledem na schopnosti (ne)zpěváků.

Sbor založila osmačtyřicetiletá Nadine Cooper, která vždycky měla ráda zpěv, ale chyběla jí patřičná odvaha. „Když mi bylo jedenáct, učitel hudby mě požádal, abych přestala zpívat, protože to všem kazím. Od té doby jsem se snažila vyhýbat zpívání na veřejnosti. Ale mám pocit, že jsem přicházela o spoustu radosti,“ uvedla zakladatelka pro Daily Telegraph.

Tuneless Choir je nyní přístupný lidem s podobným příběhem a má už na padesát členů. Přestože hudebně neintonují, věří, že se jim v létě podaří uskutečnit jejich první veřejné vystoupení. Ve sboru také panuje pravidlo, že pokud by některý z jeho členů začal zpívat příliš dobře, bude požádán, aby přestoupil do jiného pěveckého uskupení. Záměrem totiž je, aby se zde při zpívání cítil dobře každý, bez ohledu na své skutečné pěvecké schopnosti.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…