Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Špatní zpěváci mají v Anglii vlastní pěvecký sbor

Anglický sbor (ne)zpěváků. Zdroj: Tuneless Choir Facebook

Zpíváte falešně a nemáte hudební sluch? To ještě zjevně nemusí znamenat konec vaší pěvecké kariéry předtím, než vůbec začala. V anglickém Nottinghamu totiž vznikl sbor, který se skládá právě jen ze špatných zpěváků.

Anglický sbor Tuneless Choir (neboli nelibozvučný sbor) funguje tak trochu naopak – dobří zpěváci sem mají vstup zakázán. Naopak dveře mají otevřené všichni ti, kdo zpívat neumějí. Scházejí se jednou týdně a nacvičují svůj repertoár, jenž se skládá z cover verzí známých hitů, které jsou vybírány s ohledem na schopnosti (ne)zpěváků.

Sbor založila osmačtyřicetiletá Nadine Cooper, která vždycky měla ráda zpěv, ale chyběla jí patřičná odvaha. „Když mi bylo jedenáct, učitel hudby mě požádal, abych přestala zpívat, protože to všem kazím. Od té doby jsem se snažila vyhýbat zpívání na veřejnosti. Ale mám pocit, že jsem přicházela o spoustu radosti,“ uvedla zakladatelka pro Daily Telegraph.

Tuneless Choir je nyní přístupný lidem s podobným příběhem a má už na padesát členů. Přestože hudebně neintonují, věří, že se jim v létě podaří uskutečnit jejich první veřejné vystoupení. Ve sboru také panuje pravidlo, že pokud by některý z jeho členů začal zpívat příliš dobře, bude požádán, aby přestoupil do jiného pěveckého uskupení. Záměrem totiž je, aby se zde při zpívání cítil dobře každý, bez ohledu na své skutečné pěvecké schopnosti.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …