Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi patří v Evropě k nejčistotnějším národům

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Osobní hygienu jako mytí těla a vlasů, čištění zubů nebo holení, považuje za důležitou šestasedmdesát procent Čechů. Hygieně navíc v Česku věnujeme v porovnání s jinými zeměmi hodně času.

Podle průzkumu od společnosti GfK, který zjišťoval hygienické návyky v několika evropských státech, se Češi řadí mezi nejčistotnější Evropany. Dokazuje to například fakt, že šestasedmdesát procent Čechů považuje osobní hygienu za velmi důležitou a tři pětiny lidí jí věnují více než půl hodiny denně. Na vyšších příčkách se s Českou republikou umístili například Poláci, spodní místa obsadili Norové nebo Nizozemci.

Výsledky průzkumu na obyvatelích České republiky byly srovnávány s podobnými šetřeními z dalších evropských států, například ze Švýcarska, Německa, Itálie, Španělska nebo Francie. V porovnání s ostatními státy se Češi řadí k těm nejčistotnějším národům. Osobní hygienu, tedy mytí těla a vlasů, čištění zubů nebo holení, považuje jako důležitou šestasedmdesát procent Čechů, navíc hygieně lidé věnují i hodně času. Tři pětiny lidí se jí věnují více než půl hodiny a třetina dokonce více než padesát minut denně.

Osmdesát procent Čechů se navíc denně sprchuje a vanu si pouští každý den jedenáct procent lidí. „V obou případech jsme však nad evropským průměrem. Více jak dvě třetiny Evropanů (devětašedesát procent) se sprchuje alespoň jednou denně, vanu si však napustí pouze šest procent,“ vyplývá z průzkumu, který vytvořila společnost GfK pro firmu Geberit zabývající se výrobou sanitární techniky. Dle výzkumu se jako nečistější národ mohou považovat Poláci a Italové, naopak osobní hygienu za méně podstatnou považují Norové, Nizozemci a Belgičané.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemusíte běhat maratony. Zrychlit metabolismus sedavých lidí umí i jediná fyzická aktivita

Pražský hrad je hvězdou Instagramu. Porazil konkurenci z celého světa

O krásných duších ve škaredých tělech. Češi připravují animovaný film o hovínkách

Nahradí jednorázové plasty i polystyren. Český start-up vyvinul ekologický materiál z podhoubí

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…