Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi ohromili v USA. Vytváří tam unikátní outdoorový park s divokou řekou

2 minuty radosti
Foto: ČVUT

Milovníci dobrodružství by měli začít spořit na výlet za oceán. V USA nyní pod českým vedením vzniká jedinečný Montgomery Whitewater Park v Alabamě. Informovalo o tom ČVUT.

Park se bude rozkládat na ploše 50 hektarů, jeho hlavní součástí jsou dva kanály s divokou vodou. Návrh kanálů řešili odborníci z Fakulty stavební ČVUT v Praze na zmenšeném modelu obou kanálů, které vznikly ve Vodohospodářském experimentálním centru Fakulty stavební ČVUT. Kratší kanál o délce 380 metrů splňuje olympijský standard, zatímco druhý je rekreační – měří přes 500 metrů. „Unikátnost projektu spočívá v možnostech kombinovat závodní kanál olympijského standardu, jenž může hostit národní a mezinárodní akce, s rekreačním kanálem, který umožní místním mladým lidem rozvíjet dovednosti od začátečníků až po experty,“ informoval o tom Vojtěch Bareš z Katedry hydrauliky a hydrologie Fakulty stavební ČVUT v Praze, který má projekt na starosti.

Foto: ČVUT

Kromě sportů na divoké i klidné vodě, jako jsou rafting a kanoistika, nabídne park návštěvníkům například zip-line, lezení na umělých stěnách či různé lanové dráhy, vše přitom v určitém kontaktu s vodou. Zároveň nebudou chybět bikové singltreky, prostory pro rekreaci, grilování i odpovídající zázemí. Vyžití by tak měli v areálu najít jak lidé vyhledávající sportovní aktivity, včetně těch náročných, tak ti, kteří si chtějí jen odpočinout. 

Zdroj: ČVUT, Fakulta stavební ČVUT

Související články

Zaručeně zlepší den

V pátek proběhne jubilejní 15. ročník Noci kostelů

Senioři si přijdou na své. Botanická zahrada pro ně chystá vzdělávací program

Vědci rekonstruují lebku obrovského starověkého predátora podobného krokodýlům

Odborník odhalil, kde se nachází záhadný most z obrazu Mony Lisy

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…