Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi mají v rámci EU nejvyšší míru recyklace plastových obalů

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Že situace ohledně plastových odpadů není růžová, je známá věc. I v této oblasti se ale – obzvlášť poslední dobou – objevuje spoustu pozitivních čísel. Ta aktuální vyzdvihují dokonce přímo Česko.

Situace se přinejmenším z hlediska uvědomění spotřebitelů zlepšuje. Za posledních 10 let se míra recyklace plastového odpadů zvýšila v rámci Unie o bezmála 80 procent. Vzrostl i podíl využití plastů pro výrobu energie, méně se jich naopak objevilo na skládkách.

Pozitivně z našeho pohledu vyznívá i porovnání Česka s dalšími evropskými zeměmi. V míře celkové recyklace plastů má lepší čísla pouze Norsko, Švédsko a Německo. Co se týče plastových obalů, drží si Česko prim, když zrecyklovalo přes polovinu obalů. Evropský průměr je přitom 40,8 procenta. Čísla vyplývají ze zprávy zástupce evropských výrobců plastů PlasticsEurope a pracují s daty za rok 2016.

Související články

Byznys

V Litoměřicích se otevřela nová bezobalová prodejna

Inspirace

Olomouc je na špici v nakládání s odpady

Inspirace

V Praze se chystá první Re-Use centrum pro nepotřebné věci

Inspirace

Zlínská zoo šetří životní prostředí

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.