Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

2 minuty radosti
Foto: Pexels

Krize je nemilosrdná, naštěstí to vypadá, že nás stát nenechá ve štychu. Rozjíždí se totiž projekt Nová zelená úsporám Light. Od ledna příštího roku si mohou důchodci, invalidé a osoby pobírající příspěvek na bydlení zažádat o dotaci, která má podpořit snížení výdajů na energie, uvedl server Seznam zprávy. O co přesně jde?

Cílem dotačního programu je snížení energií v nízkopříjmových domácnostech. Vzhledem k tomu, že na příspěvek na bydlení v současnosti dosáhne už i značná část střední třídy, by se pomoc mohla týkat opravdu velkého počtu osob. V první etapě se očekává podpora zhruba 10 tisíc domácností. Jeden žadatel může v programu získat dotaci nejvýše 150 tisíc korun, například na zateplení části fasády, střechy, stropu a podlah, výměnu oken a vchodových dveří u rodinných domů. „Nová zelená úsporám Light nabídne finanční pomoc na snadno realizovatelné úpravy a částečné renovace rodinných domů. Zateplení fasády, střechy, stropů či podlah i výměna oken a vchodových dveří přinesou okamžité snížení spotřeby energií na vytápění,“ uvedl ministr životního prostředí Marian Jurečka.

Spuštění příjmu žádostí bude zahájeno 9. ledna 2023. Žádosti budou přijímány do 31. srpna 2024 nebo do vyčerpání vyčleněných peněz. Kompletní podmínky programu byly zveřejněny už 14. listopadu tohoto roku.

Zdroj: Seznam zprávy, Nová zelená úsporám

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak podpořit mikrobiom bez probiotik? Pomohou rajčata

Úspěch českých lékařů. Provedli mezinárodní transplantaci ostrůvků slinivky

Největší kosmický festival v tuzemsku Czech Space Week je zpět. Odstartuje 28. listopadu a přinese opět řadu novinek

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…