Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Celorepublikovou soutěž dřevěných staveb vyhrálo hřiště pro děti v Rosicích

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: rosice,com

V nedávné době byly vyhlášeny výsledky soutěže Dřevěná stavba roku, kterou každoročně pořádá nadace Dřevo pro život. Nejvíce hlasů v kategorii Dřevěná hřiště získalo kamínkové hřiště v Rosicích u Brna.

V každé z kategorií se účastnilo přibližně deset staveb, přičemž v konkurenci jiných dřevěných hřišť veřejnost nejvíce zaujalo právě hřiště pro odloučené pracoviště MŠ Zámecká na Kamínkách v Rosicích. Společně s diplomem obdrželo vedení města za první příčku také 10 tisíc korun na pořádání Dětského dne na tomto hřišti.

Cílem nadace Dřevo pro život je pomáhat rozvíjet ekologicky šetrné způsoby využití dřeva, podporovat chráněné dílny i handicapované řemeslníky zpracovávající dřevo a v neposlední řadě také přispívat záchraně kulturních památek, které minulé generace zhotovily ze dřeva.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.