Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Celorepubliková sbírka potravin pomůže potřebným. Kdy a jak se zapojit?

Sbírka se koná v Česku každoročně, pár let už dokonce dvakrát do roka. Foto: Sbírka potravin

Předposlední listopadový víkend se tuny zboží ze supermarketů přesunou do potravinových bank a odtud směrem k lidem v nouzi. Stěžejními prostředníky přitom budou sami zákazníci – ti mohou v sobotu 20. listopadu cokoliv ze svého nákupu jednoduše darovat v rámci celorepublikové Sbírky potravin.

Sbírka potravin se na podzim v Česku koná každoročně. Nákup jídla nebo drogerie lze uskutečnit v obchodech Albert, Billa, Globus, Kaufland, Lidl, Makro, Rossman a Tesco. Akci lze podpořit také online skrz internetové supermarkety Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco.

Foto: Sbírka potravin

A co je během sbírky vhodné nakoupit? Potravin je to celá řada, zvlášť žádoucí jsou konzervy, dětská výživa, rýže a těstoviny, trvanlivé mléko, luštěniny, olej nebo polévky. Z drogerie pak jakékoliv základní hygienické a dětské potřeby. Zboží zákazníci standardně nakoupí a za pokladnami pak odloží do vozíků k tomu určených. Na místě vždy asistují dobrovolníci.

Sbírka potravin je jednou z největších tuzemských charitativních akcí, kromě podzimu se koná ještě na jaře. Před rokem se díky ní podařilo vybrat 440 tun zboží – z toho 396 tun potravin, ze kterých lze připravit až 80 tisíc porcí jídla, a 44 tun drogerie. Sbírka každoročně pomáhá opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, lidem bez domova, rodinám v krizi nebo lidem s postižením.

Zdroj: Sbírka potravin

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Francii jsou od nového roku kondomy zdarma pro všechny od 18 do 25 let

Nejchytřejším psím plemenem je belgický ovčák malinois

Dvě nejnavštěvovanější země světa jsou v Evropě

Proč pravěcí lidé kreslili zvířata? Odpověď našel amatérský archeolog

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…