Čekání na plzeňských úřadech bude přehlednější a pohodlnější

Zdroj fotografie: plzen.eu

Jít si vyřídit nový cestovní pas a zůstat ve frontě desítky minut – to není na městském úřadě vůbec nereálný scénář. S novinkou proto přišli v Plzni, kde vylepšený pořadníkový systém nabídne občanům větší komfort.

„Asi každý z nás někdy zažil zaplněnou čekárnu na úřadě a dlouhé čekání na odbavení. My jsme se rozhodli hledat cestu pro všechny, kteří by chtěli tuto dobu využít jinak, po svém. Ať už počkat ve vedlejší kavárně nebo si zatím třeba zajít na nákup,“ vysvětluje primátor Martin Baxa. Sytém totiž nově poskytuje lidem informaci o přibližné čekací lhůtě.

„Na základě průměrného vývoje front systém orientačně spočítá dobu, kterou bude klient na přijetí u přepážky čekat. Odhad v testu byl poměrně přesný, zatím se nám potvrdilo, že odchylka je maximálně okolo 5 až 10 minut,“ uvádí za magistrát Petr Triner. Díky QR kódu a webové stránce lze vývoj situace i průběžně sledovat. Člověk má navíc možnost své pořadí ve frontě jednou posunout o 20 nebo 40 minut. Novinka zatím funguje na třech pracovištích plzeňského úřadu.

Autor článku

Kristýna Motlová