Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Burger King omezuje jednorázový odpad. Jídlo s sebou nově dostanete ve vratných obalech

Zdroj fotografie: Burger King

Zavřené kavárny a restaurace znamenají zvýšenou poptávku po jídle s sebou. Dovoz se ale neobejde bez velkého množství jednorázových obalů. Proto se řetězec Burger King rozhodl zavést vratné obaly na jídlo a nápoje s sebou, do provozu mají přijít v příštím roce.

Za takzvané zero-waste obaly zákazníci při nákupu jídla zaplatí vratnou zálohu a poté je vrátí zpět restauraci. Burger King spolupracuje s balicím servisem Loop firmy TerraCycle, který použité obaly vyčistí od všech nečistot a mikroorganismů a připraví je k dalšímu použití. „Loop zajišťuje udržitelné řešení, které odpovídá vysokým bezpečnostním standardům a zároveň poskytuje pohodlí našim zákazníkům,“ řekl v tiskové zprávě vedoucí oddělení inovace a udržitelnosti v Burger King Matthew Banton.

Udržitelné řešení obalů je zatím ve fázi testování, do prvních restaurací by se mělo dostat v roce 2021. Pilotní verzi vyzkoušejí pobočky v New Yorku, Portlandu a Tokyu, další města se přidají v následujících měsících. Do roku 2025 chce Burger King zajistit výrobu obalů výhradně z obnovitelných, recyklovatelných a certifikovaných materiálů, a to pod hlavičkou plánu Restaurant Brands for Good.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pětileté dívce se podařilo publikovat vlastní knihu. Zařadila se tak do Guinnessovy knihy rekordů

První hmatatelný důkaz výbuchu supernovy: egyptský kámen Hypatia

Atmosféra Venuše inspirovala výzkumníky k vývoji nové technologie, která zabraňuje znečištění ovzduší

Superhrdinové v reálném životě. Záchranáři začnou používat tryskové obleky

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…