Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Bude na českých silnicích bezpečněji? Nový projekt prohlubuje znalosti začínajících řidičů

Zdroj fotografie: Pexels

Zvýšení bezpečnosti na silnicích je cílem projektu START DRIVING, který již druhým rokem pořádá vzdělávací kurzy pro mladé řidiče ve věku 18 až 24 let. Během kurzů řidiči vypilují své dovednosti za volantem a naučí se předcházet krizovým situacím.

Mladí a začínající řidiči jsou z hlediska statistik dopravní nehodovosti jednou z nejrizikovějších skupin. „Pomáhat připravit mladé lidi být dobrými a zodpovědnými řidiči je mimořádně důležité pro budoucí podobu provozu na našich silnicích,“ vysvětlil výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů Jan Matoušek. Vzdělávací iniciativu START DRIVING založila Asociace autoškol ČR ve spolupráci s Asociací center bezpečných jízd.

Centra bezpečné jízdy letos nabídnou celkem 88 bezplatných kurzů po celé České republice. Řidiči se mohou zúčastnit teoretických školení zaměřených na technický stav vozidla a předcházení i řešení krizových situací. Během dopravně-psychologických rozhovorů jsou účastníci poučeni o plánování jízdy či zvládání únavy a emocí za volantem. Praktická část nabídne kurzy krizového brždění na různých površích, jízdy zatáčkou či uhýbacích manévrů. Letos je projekt navíc rozšířen o vzdělávací aktivity pro učitele autoškol a rodiče mladých řidičů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu