Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brno je 37. nejlepší místo k žití na světě

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Quality of Life Index přichází několikrát za rok s žebříčkem měst, ve kterých se jejich obyvatelům žije nejlépe. Ve statistice, kterou server Numbeo zveřejnil v nedávné době, se umístilo jihomoravské město Brno na 37. místě. První místo obsadil švýcarský Curych a druhé australská Canberra.

Nejlepší města k žití hodnotí autoři serveru Numbeo podle několika indikátorů. Velký důraz dávají například na míru znečištění životního prostředí a důležitá je také bezpečnost, dokonce více než blahobyt dané země. Autoři žebříčku se také dívají na to, kolik vzhledem ke svým platům utratí obyvatelé města za potraviny či nájem a jak moc si mohou dovolit utrácet.

V první desítce nejlepších měst se umístila především města ze západní Evropy, Austrálie a Kanady. První místo obsadil švýcarský Curych, druhé Canberra v Austrálii, třetí kanadská Ottawa a čtvrté Mnichov v Německu. Ocenění ve zbývající desítce patřilo opět již zmíněným zemím a navíc Švédsku a Norsku. Jihomoravské Brno se umístilo na 37. pozici a předčilo tak například Paříž, Tokio i Prahu. Ta skončila o šest příček níže, tedy na 43. místě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…