Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brno znovu figuruje mezi TOP 10 evropských měst

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Další úspěch pro Brno! Jihomoravské město se umístilo mezi desítkou nejlepších v hodnocení prestižního britského ekonomického magazínu fDi, který vydávají The Financial Times. Brno navíc uspělo rovnou ve dvou kategoriích.

První umístění zaznamenalo Brno v kategorii Lidský kapitál a životní styl. Zde mezi středně velkými městy Evropy obsadilo šesté místo. Top desítka mu neunikla ani v hodnocení strategie podpory přílivu zahraničních investic. „Přitažlivost Brna pro zahraniční investory zůstává i nadále velmi vysoká, a to především díky kvalifikované pracovní síle a vysoké kvalitě života,“ uvedl náměstek primátora Jaroslav Kacer.

Žebříček European Cities & Regions of the Future magazín fDi sestavuje na základě hodnocení odborné poroty každé dva roky. Zohledňuje ekonomický potenciál, strategické plány při podpoře zahraničních investic a také úroveň obyvatel. Letos se srovnávalo 489 evropských měst a regionů, mezi úspěšnými se v různých kategoriích objevila i Praha, Plzeň a Ostrava.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.