Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brněnští studenti se díky praxím mohou lépe uplatnit na trhu práce

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: muni.cz

Brněnští studenti zvýší svou uplatnitelnost na trhu práce prostřednictvím stáží. Podpoří je Masarykova univerzita i Jihomoravský kraj. Představitelé těchto institucí nově podepsali memorandum za účelem rozvoje praxí pro studenty. Posílí tím také transfer technologií a popularizaci vědy.

„Nové memorandum reaguje na aktuální potřeby v oblastech školství, zdravotnictví a inovací v našem regionu. Mimo jiné se nabízí hledání a zpracování společných témat bakalářských, magisterských a doktorských prací s praktickým využitím pro rozvoj jižní Moravy, jako je například boj proti následkům sucha nebo odborná zaměření v oblasti zdravotnictví,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Podpora stáží se bude týkat zejména studentů lékařských i nelékařských oborů, kteří nově mohou nabýt zkušenosti v krajských zdravotnických zařízeních. Rozvíjení praxe se bude týkat rovněž studentů na oborech učitelství, sociální práce a veřejné správy. Spolupráce se zaměří i na činnost orgánů sociálně-právní ochrany dětí zejména ve vztahu ke školám.

Související články

Zaručeně zlepší den

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

Teleskop Jamese Webba umožnil detailní výzkum atmosféry exoplanety mimo solární systém

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

S kočkou se můžete dorozumívat přivřením očí

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…