Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brněnské školky mají dostatek míst téměř pro všechny děti

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V Brně klesá počet dětí nepřijatých do mateřských škol. Zatímco loňský rok nebylo místo asi pro 400 dětí, letos se jedná pouze o 110 předškoláků. Zástupci města doufají, že do budoucna se bude situace nadále zlepšovat.

Brněnské školky mají dle náměstkyně Kláry Liptákové v současné době dostatek míst pro děti, které jsou alespoň tři roky staré. Problematický ale může být nedostatek kapacity v určitých městských částech, a to především v městské části Bystrc. Zatímco někde mateřské školy nemají kapacitu ani pro tříleté děti, v jiných městských částech je prostor i pro přijetí dvouletých.

„Máme dostatek míst pro děti, které by do školky měly jít. Problém je však ten, že například v Bystrci je míst málo kvůli výstavbě nového sídliště. A pro rodiče je obtížné vozit dítě do školky na opačnou stranu města, kde místa jsou,“ vysvětlila novinářům náměstkyně. V některých částech Brna je naopak přebytek volných míst, a školky tak přijímají i mladší děti. Například letošní rok se tak do školek dostalo 560 dětí, kterým ani nebyly tři roky.

„Dokazuje to, že místa je dost. Další přibydou právě v Bystrci, kde je největší problém. Za 60 milionů tam postavíme novou mateřskou školu pro 150 dětí, která by měla být hotová příští rok na podzim,“ uvedla Liptáková. V Brně se nachází celkem 140 školek a navštěvuje je 11 500 dětí. Díky zvyšujícímu se počtu narozených dětí a těch, kteří nově nastupují do školek, je nutné nejen v Jihomoravském kraji zvyšovat kapacitu těchto zařízení.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…