Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brněnské školky mají dostatek míst téměř pro všechny děti

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V Brně klesá počet dětí nepřijatých do mateřských škol. Zatímco loňský rok nebylo místo asi pro 400 dětí, letos se jedná pouze o 110 předškoláků. Zástupci města doufají, že do budoucna se bude situace nadále zlepšovat.

Brněnské školky mají dle náměstkyně Kláry Liptákové v současné době dostatek míst pro děti, které jsou alespoň tři roky staré. Problematický ale může být nedostatek kapacity v určitých městských částech, a to především v městské části Bystrc. Zatímco někde mateřské školy nemají kapacitu ani pro tříleté děti, v jiných městských částech je prostor i pro přijetí dvouletých.

„Máme dostatek míst pro děti, které by do školky měly jít. Problém je však ten, že například v Bystrci je míst málo kvůli výstavbě nového sídliště. A pro rodiče je obtížné vozit dítě do školky na opačnou stranu města, kde místa jsou,“ vysvětlila novinářům náměstkyně. V některých částech Brna je naopak přebytek volných míst, a školky tak přijímají i mladší děti. Například letošní rok se tak do školek dostalo 560 dětí, kterým ani nebyly tři roky.

„Dokazuje to, že místa je dost. Další přibydou právě v Bystrci, kde je největší problém. Za 60 milionů tam postavíme novou mateřskou školu pro 150 dětí, která by měla být hotová příští rok na podzim,“ uvedla Liptáková. V Brně se nachází celkem 140 školek a navštěvuje je 11 500 dětí. Díky zvyšujícímu se počtu narozených dětí a těch, kteří nově nastupují do školek, je nutné nejen v Jihomoravském kraji zvyšovat kapacitu těchto zařízení.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.