Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brněnská sbírka vyzývá k darování hraček dětem v nemocnici

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Máte doma zapomenutou knížku z dětství nebo v peněžence přebytečnou stokorunu? A už jste dnes udělali dobrý skutek? Pokud ne, nabízí vám tu možnost charitativní sbírka, která shromažďuje hračky pro děti z brněnské nemocnice. Jako u každého dobrého skutku uděláte radost nejen ostatním, ale i sobě.

Knihy, plyšáky, hry, omalovánky, pastelky i jiné hračky mohou zájemci darovat dětem v nemocnici v právě startující charitativní sbírce. „Záleží na každém dítěti, zda si bude raději číst nebo kreslit, nicméně knížky a omalovánky jsou nejlepší volba,“ radí organizátorka Michaela Slavíčková. Pokud jsou věci v dobrém stavu, mohou být i použité.

Sbírka se koná od 9. do 17. března v budově vysoké školy Newton college Brno. Vybrané hračky připadnou Dětské nemocnici Brno, kde budou rozděleny dle potřeby. „Hlavním cílem akce je sesbírat věci pro děti a zpříjemnit jim tak nemocniční pobyt. Některé hračky budou dětem sloužit jako dárek za odměnu, takže je mohou motivovat k tomu, aby dělaly pokroky v léčbě,“ vysvětluje Slavíčková. Věří také, že její krok může motivovat k podobné aktivitě i ostatní.

Sbírka je pořádána ve spolupráci s Nadačním fondem Modrý hroch, který zařizuje převoz věcí do nemocnice. Důležitým partnerem je i Newton college, kde se sbírka uskuteční za podpory studentů i učitelů. Událost se přitom nekoná poprvé, premiéru měla před dvěma lety. „Byla jsem překvapena, kolik lidí se do sbírky připojilo a jak se k ní stavěli. Byla vybrána spousta krásných věcí pro děti. Nejen že se do sbírky zapojili studenti, ale přispěli i lidé mimo školu,“ vzpomíná Slavíčková. Věří, že letos druhým ročníkem zahájí každoroční tradici.

A nezůstane jen u toho, v plánu jsou i další akce. Hned v dubnu se chystá například týden kávy, který ve spolupráci se studentským klubem nabídne kávu za dobrovolný příspěvek a celý výtěžek poté věnuje nadaci. Plánuje se také sushi týden či volejbalový den.

Související články

Společnost

Studentka vybrala statisíce pro bezdomovce „zachránce“

Společnost

Člověk v tísni odstartoval sbírku na podporu vzdělávání v Česku

Lidé ve sbírce zachraňují vyhořelou chatu v Beskydech

Ze světa

Penny z každé jízdy pomáhá mladistvým

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.