Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brněnská sbírka vyzývá k darování hraček dětem v nemocnici

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Máte doma zapomenutou knížku z dětství nebo v peněžence přebytečnou stokorunu? A už jste dnes udělali dobrý skutek? Pokud ne, nabízí vám tu možnost charitativní sbírka, která shromažďuje hračky pro děti z brněnské nemocnice. Jako u každého dobrého skutku uděláte radost nejen ostatním, ale i sobě.

Knihy, plyšáky, hry, omalovánky, pastelky i jiné hračky mohou zájemci darovat dětem v nemocnici v právě startující charitativní sbírce. „Záleží na každém dítěti, zda si bude raději číst nebo kreslit, nicméně knížky a omalovánky jsou nejlepší volba,“ radí organizátorka Michaela Slavíčková. Pokud jsou věci v dobrém stavu, mohou být i použité.

Sbírka se koná od 9. do 17. března v budově vysoké školy Newton college Brno. Vybrané hračky připadnou Dětské nemocnici Brno, kde budou rozděleny dle potřeby. „Hlavním cílem akce je sesbírat věci pro děti a zpříjemnit jim tak nemocniční pobyt. Některé hračky budou dětem sloužit jako dárek za odměnu, takže je mohou motivovat k tomu, aby dělaly pokroky v léčbě,“ vysvětluje Slavíčková. Věří také, že její krok může motivovat k podobné aktivitě i ostatní.

Sbírka je pořádána ve spolupráci s Nadačním fondem Modrý hroch, který zařizuje převoz věcí do nemocnice. Důležitým partnerem je i Newton college, kde se sbírka uskuteční za podpory studentů i učitelů. Událost se přitom nekoná poprvé, premiéru měla před dvěma lety. „Byla jsem překvapena, kolik lidí se do sbírky připojilo a jak se k ní stavěli. Byla vybrána spousta krásných věcí pro děti. Nejen že se do sbírky zapojili studenti, ale přispěli i lidé mimo školu,“ vzpomíná Slavíčková. Věří, že letos druhým ročníkem zahájí každoroční tradici.

A nezůstane jen u toho, v plánu jsou i další akce. Hned v dubnu se chystá například týden kávy, který ve spolupráci se studentským klubem nabídne kávu za dobrovolný příspěvek a celý výtěžek poté věnuje nadaci. Plánuje se také sushi týden či volejbalový den.

Související články

Společnost

Studentka vybrala statisíce pro bezdomovce „zachránce“

Společnost

Člověk v tísni odstartoval sbírku na podporu vzdělávání v Česku

Lidé ve sbírce zachraňují vyhořelou chatu v Beskydech

Ze světa

Penny z každé jízdy pomáhá mladistvým

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.