Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studentka vybrala statisíce pro bezdomovce „zachránce“

Studentka v britském Prestonu dokázala vybrat v přepočtu zhruba 700 tisíc korunna pomoc bezdomovci, který jí nabídl své poslední tři libry, aby se mohla dostat bezpečně domů.

Když se jednoho dne večer vracela Dominika domů, ztratila po cestě svou kreditní kartu a neměla peníze. Potkalo ji ovšem štěstí, bezdomovec Robbie jí nabídl své poslední tři libry na taxi, které by ji bezpečně dopravilo domů. Dívka jeho pomoc sice odmítla, byla ale jeho gestem natolik pohnuta, že se rozhodla tomuto chudákovi zorganizovat sbírku, která mu dá naději na lepší život.

Protože si Dominika Harrison-Bentzen zažila na vlastní kůži, jaké to je být bez peněz, bylo jí líto muže, který takto tráví již sedmý měsíc svého života a navíc se na ulici dostal bez vlastního přičinění. Studentka University of Central Lancashire vyzvala prostřednictvím sociálních sítí každého, aby daroval 3 libry a umožnil tak Robbiemu pořídit si vlastní byt. Tento projekt se setkal s nečekaným zájmem a jeho webová stránka zaznamenala rekordní návštěvnost.

Dominika zjistila, že tento štědrý muž také často navrací nedotknuté, ztracené peněženky a koná další dobré skutky. Její obdiv k němu se nakonec zhmotnil v částku přesahující 20.000 liber (tedy zhruba 700.000 korun). Neočekávané množství dárců a jejich štědrých příspěvků tak může pomoci nejen Robbiemu, ale i mnoha dalším lidem v nouzi žijících v Prestonu. Momentálně je nutno určit mezi koho se celkových téměř 21.000 liber rozdělí. Své návrhy na místní charity a komunity dává i sám Robbie.

Sbírka skončila minulou středu, ale v případě zájmu je stále možné darovat na webové stránce. Ta je navíc neustále zaplavena vysokým počtem zájemců, což je jedním z důkazů, že je o poskytování pomoci potřebným na ulici i mimo ni neustále velký zájem.

 

FOTO: Rossparry, Lancashire Evening Post

 

Gabriela Dittrichová

Související články

Zaručeně zlepší den

I černé díry mohou mít škytavku, zjistili vědci

Gorily se bijí do hrudi, aby předešly konfliktu. Nechtějí bojovat

Citymind: Nadějný AI projekt z Česka

„Hovězí rýže“ z Jižní Koreje. Bude to jídlo budoucnosti?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Inspirace z knihovny: Zahrajte si na astronomy a najděte souhvězdí

Lidstvo odjakživa fascinují záhady a neprobádané věci. Nejspíš i proto naše čtenáře nejvíc baví…