Bikerka svým výkonem pomohla vybrat peníze pro nemocnou holčičku

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Teprve dvacet let je bikerce Markétě „Peggy“ Marvanové, ale už zvládá podávat skvělé sportovní výkony a pomáhat při tom lidem, kteří to potřebují. Mladé sportovkyni se díky absolvování extrémního cyklistického závodu podařilo vybrat dostatek peněz na dvojkolo pro nemocnou holčičku Danielu.

The Great Divide Race je horský cyklistický závod, jehož trasa každoročně vede z Kanady až k mexickým hranicím. Celková délka cesty je 4 418 kilometrů. Právě tohoto závodu se rozhodla zúčastnit bikerka Marvanová a prostřednictvím své účasti vybrat více než 75 tisíc korun, za které chtěla pořídit elektrické dvojkolo pro jedenáctiletou Danielu trpící myopatií.

Podařilo se. Zdolat závod, vybrat potřebnou částku i zakoupit vysněné dvojkolo. Sbírku se rozhodlo podpořit také sdružení nadšenců Černí koně, a to účastí týmu handicapovaných v náročném závodě 111 hodin.

Vysněné elektrické dvojkolo se dostane do rukou své majitelky už ve středu. Následovat bude společný závod do přírody, který si díky Marvanové bude moct tentokrát vychutnat i malá Daniela.
Zdroj: dofe.com

Autor článku