Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Sourozenci věnovali na své narozeniny jídlo bezdomovcům

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Oslavenci během svých narozenin dárky zpravidla dostávají. Sourozenci Quinn a Nate z amerického města Menads se rozhodli role trochu obrátit. Dárky sice dostali, ale postarali se o to, aby šlo o dárky takové, jimiž mohli hned zase obdarovat jiné – přáli si jídlo pro lidi bez domova.

Na nápad přivedla sourozence sousedka, která se angažuje v projektu Pay It Forward… Together. Dobrovolnická iniciativa se zaměřuje na pomoc seniorům, osobám v potížích a dalším skupinám v nelehké situaci.

„Viděla jsem, že mám doma spoustu věcí a mám i skvělou rodinu, tak jsem se rozhodla, že chci udělat sendviče a dát je bezdomovcům,“ řekla čerstvě desetiletá Quinn pro ABC. Její bratr Nate se k ní přidal: „Prostě mi přišlo, že je to dobrá věc. My toho máme tolik a oni mají tak málo, říkal jsem si, že bychom jim to měli vrátit.“

Hosté pozvaní na narozeninovou oslavu obou sourozenců byli vyzváni, aby s sebou přinesli bochník chleba a dvě libry masa. Na oslavě tak přes stovku účastníků nejen hrálo hry a různé narozeninové soutěže, ale navíc připravovalo boloňské sendviče. Výsledkem bylo víc než devět set sendvičů, které putovaly do nedalekého centra pro bezdomovce.

„Byla jsem opravdu nadšená. Když jsem se rozhlédla po parku, rozzářily se mi oči, protože jsem si pomyslela: ‚Wow, tihle lidé teď nebudou chvíli hladoví‘,“ popsala svůj zážitek z předání jídla pro ABC Quinn.

Zdroj: ABC.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Chlupatá radost pro seniory. Návštěvy zvířecích terapeutů vracejí úsměv i chuť do života

Naplňuje mě, když svůj čas můžu smysluplně využít, říká vozíčkářka Petra Černá, která pomáhá opuštěným kočičkám

Jak na bacily a upíry? Černý česnek získal český patent

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…