Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Bezpečnost především. Nová aplikace pomůže dětem zvládat silniční provoz

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Jednou z nejzranitelnějších skupin v dopravě jsou děti. Právě pro ně vznikla nová výuková aplikace o dopravě a bezpečnosti v provozu DoprApka. Školákům do patnácti let představuje formou on-line her reálné dopravní situace, aby si je děti osvojily a v ostrém silničním provozu se pohybovaly zodpovědně.

Na aplikaci se podílela společnost ECHOPIX ve spolupráci se Samostatným oddělením BESIP Ministerstva dopravy. Jejím cílem je nabídnout hravý a zároveň vzdělávací pohled na základní témata související s bezpečností silničního provozu. „Rámec aplikace tvoří hra s jednoduchým dějem, ve kterém hráč pomáhá svému dědečkovi znovu zprovoznit jeho starou a polorozpadlou motorku. Aby byla motorka znovu funkční, je potřeba na ni sehnat nové díly, případně staré opravit,“ uvedl jednatel společnosti Echopix Jan Slováček.

DoprApka je koncipována tak, že poroste s hráčem. Žák prvního ročníku řeší situace a testy úměrné svému věku. Ve vyšších ročnících se pak zvyšuje obtížnost a nároky na správné řešení všech zadaných úkolů. Úspěšné zvládnutí všech úkolů bude motivací pro jednotlivce i třídní kolektivy, které se mohou zapojit do soutěže o nejlepší dosažené skóre. Aplikace funguje na mobilních telefonech i webu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu