Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Bezpečnost především. Nová aplikace pomůže dětem zvládat silniční provoz

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Jednou z nejzranitelnějších skupin v dopravě jsou děti. Právě pro ně vznikla nová výuková aplikace o dopravě a bezpečnosti v provozu DoprApka. Školákům do patnácti let představuje formou on-line her reálné dopravní situace, aby si je děti osvojily a v ostrém silničním provozu se pohybovaly zodpovědně.

Na aplikaci se podílela společnost ECHOPIX ve spolupráci se Samostatným oddělením BESIP Ministerstva dopravy. Jejím cílem je nabídnout hravý a zároveň vzdělávací pohled na základní témata související s bezpečností silničního provozu. „Rámec aplikace tvoří hra s jednoduchým dějem, ve kterém hráč pomáhá svému dědečkovi znovu zprovoznit jeho starou a polorozpadlou motorku. Aby byla motorka znovu funkční, je potřeba na ni sehnat nové díly, případně staré opravit,“ uvedl jednatel společnosti Echopix Jan Slováček.

DoprApka je koncipována tak, že poroste s hráčem. Žák prvního ročníku řeší situace a testy úměrné svému věku. Ve vyšších ročnících se pak zvyšuje obtížnost a nároky na správné řešení všech zadaných úkolů. Úspěšné zvládnutí všech úkolů bude motivací pro jednotlivce i třídní kolektivy, které se mohou zapojit do soutěže o nejlepší dosažené skóre. Aplikace funguje na mobilních telefonech i webu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak přispět turistikou na dobrou věc? Stačí zdolat 32 vrcholů

Studium v zahraničí je skvělým startem do života, říká David Jízdný

Mandle urychlují regeneraci po namáhavém cvičení

Korejština dobývá svět. Podmaní si i Česko?

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Darujte knihy, které potěší. Přinášíme tipy na vánoční čtení

Hrnek teplého čaje, kávy nebo čokolády, vlněné ponožky, ideálně hořící krb a kniha, tak zní ideální…