Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Beethoven bude léčit duše lékařů. Česká filharmonie zahraje vytíženým zdravotníkům

Ilustrační foto: Pixabay

Beethoven hojí duše zdravotníků, kteří léčí těla. Tak popsal šéfdirigent České filharmonie Semjon Byčkov volbu skladatele, jehož symfonie zazní na benefičním koncertu pro zdravotníky. Spolu s koncertem, který se uskuteční již ve čtvrtek 25. března večer, spustí Nadace Via veřejnou sbírku na pomoc lékařům.

Kromě dvou skladeb Ludwiga von Beethovena zazní také dílo pro housle a orchestr Maxe Brucha. Veřejná sbírka Nadace Via, jež bude spuštěna týž večer, pak reaguje na enormní pracovní zátěž a psychické vypětí, které zdravotníci kvůli pandemii zažívají. „Peníze vybrané v rámci veřejné sbírky, kterou s Nadací Via chystáme, proto budou využity na vyškolení dobrovolníků z řad zdravotnického personálu s cílem zmírnit dopady dlouhotrvající krize na duševní zdraví jejich kolegů,“ uvedl ředitel České filharmonie David Mareček. Zájemci mohou přispívat během koncertu i po jeho skončení, a to dárcovskou SMS zprávou, platbou na sbírkový učet nebo prostřednictvím webové stránky Darujme.cz.

Koncert je součástí cyklu Jarní hvězdy České filharmonie. Živý přenos bude k vidění na stanici ČT art nebo na sociálních sítích filharmonie. Další představení z této série jsou v plánu na středu 14. dubna a čtvrtek 29. dubna.

Související články

Zaručeně zlepší den

Virtuální realita z Česka má pomáhat při operacích mozku při vědomí

Po 70 letech se v Indii narodila mláďata geparda

Inteligentní drony, které najdou strom s kůrovcem, hasí požár nebo lokalizují raněné vytváří na FEL ČVUT

Souboj medvědů zaujal porotu. Snímek se stal nejlepší fotografií

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Cesta do života v přítomnosti. Zasvěcení do meditace je ideálním průvodcem

Inspirace z knihovny: Cesta do života v přítomnosti. Zasvěcení do meditace je ideálním průvodcem

Chtěli byste začít s meditací, případně ji prohloubit a dát jí jiný rozměr? Kniha Alphonse a Rachel…