Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Bagobago: malá rodinná firma expanduje se svým vynálezem do zahraničí

Batoh a stolička v jednom, zdroj: bagobago.com

Malá česká rodinná firma vyrábí inovativní batoh sloužící současně jako stolička na sezení. Výrobek, jehož typickým znakem je víceúčelová elegance, je stále vylepšován, připravuje se například verze pro fotografy nebo pejskaře. Díky nově uzavřeným zahraničním objednávkám rozšířila firma svoji výrobu.

Batoh a skládací stolička v jednom, to je Bagobago, inovativní výrobek vyráběný českou rodinnou firmou Hudečkových. Oproti rybářským stoličkám nebo batohům pro myslivce s pevnou konstrukcí ho vystihuje diskrétnost, elegance a praktičnost.

Bagobago se šije v továrně sídlící v České republice, přičemž firma naší republice plánuje zůstat věrná i do budoucna: „Takhle je to pro nás výhodnější. Firma, která pro nás šije, vyrábí i jiné věci, je tak hodně přizpůsobivá. I díky tomu můžeme být hodně rychlí ve vylepšeních – když nás napadne nějaká změna, můžeme ji během pár dní zavést do výroby a není problém za dalších pár dní prodávat lepší batohy,“ řekl Petr Hudeček starající se o marketing.

Celý výrobek váží 400 gramů, unese 130kilového člověka. Jeho výšku, způsob sezení a jednotlivá vylepšení řeší výrobci přímo s ortopedy. Zásluhou videa natočeného Ondřejem Hudečkem v rámci propagační kampaně se informace o rodinné firmě a jejích produktech dostala do zahraničí. Počet objednávek zejména z Kanady a Ameriky pak vzrostl natolik, že firma rozšířila výrobu stoliček a vyrábí si je nyní sama.

Hudečkovi v současné době usilují o úpravu objemu batohu tak, aby nebyla narušena funkce sedátka – dostupný je totiž zatím pouze jeden model o objemu 22 litrů. Díky zvyšující se zpětné vazbě měli výrobci navíc možnost blíže si ujasnit, k čemu lidé Bagobago používají, a podle toho jim vyjít vstříc. Velkou oblibu získaly sedací batohy například u fotografů, kteří si žádají zejména vnitřní polstrování. Dokončení se blíží i verze pro pejskaře, konkrétně pro postižené pejsky: „Ozvali se nám lidé s postiženými pejsky – mají něco se zadníma nohama, takže moc daleko nedojdou – že by se jim líbilo, kdyby je mohli do toho batohu posadit. Takže teď dokončujeme a zkoušíme verzi s pevným dnem a síťkou, přes kterou bude pes moci dýchat.“

 

idnes.cz, Veronika Steidlová Kordasová

Související články

Byznys

Firma vyvinula ekologické lžíce, které lze sníst

Inspirace

Plzeň chce prostřednictvím projektu Smart City zlepšit život občanům

Byznys

V Itálii vypěstovali česnek, který nebrání líbání

Byznys

Forbes zveřejnil seznam 30 talentovaných Čechů do 30 let

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.