Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Bagobago: malá rodinná firma expanduje se svým vynálezem do zahraničí

Batoh a stolička v jednom, zdroj: bagobago.com

Malá česká rodinná firma vyrábí inovativní batoh sloužící současně jako stolička na sezení. Výrobek, jehož typickým znakem je víceúčelová elegance, je stále vylepšován, připravuje se například verze pro fotografy nebo pejskaře. Díky nově uzavřeným zahraničním objednávkám rozšířila firma svoji výrobu.

Batoh a skládací stolička v jednom, to je Bagobago, inovativní výrobek vyráběný českou rodinnou firmou Hudečkových. Oproti rybářským stoličkám nebo batohům pro myslivce s pevnou konstrukcí ho vystihuje diskrétnost, elegance a praktičnost.

Bagobago se šije v továrně sídlící v České republice, přičemž firma naší republice plánuje zůstat věrná i do budoucna: „Takhle je to pro nás výhodnější. Firma, která pro nás šije, vyrábí i jiné věci, je tak hodně přizpůsobivá. I díky tomu můžeme být hodně rychlí ve vylepšeních – když nás napadne nějaká změna, můžeme ji během pár dní zavést do výroby a není problém za dalších pár dní prodávat lepší batohy,“ řekl Petr Hudeček starající se o marketing.

Celý výrobek váží 400 gramů, unese 130kilového člověka. Jeho výšku, způsob sezení a jednotlivá vylepšení řeší výrobci přímo s ortopedy. Zásluhou videa natočeného Ondřejem Hudečkem v rámci propagační kampaně se informace o rodinné firmě a jejích produktech dostala do zahraničí. Počet objednávek zejména z Kanady a Ameriky pak vzrostl natolik, že firma rozšířila výrobu stoliček a vyrábí si je nyní sama.

Hudečkovi v současné době usilují o úpravu objemu batohu tak, aby nebyla narušena funkce sedátka – dostupný je totiž zatím pouze jeden model o objemu 22 litrů. Díky zvyšující se zpětné vazbě měli výrobci navíc možnost blíže si ujasnit, k čemu lidé Bagobago používají, a podle toho jim vyjít vstříc. Velkou oblibu získaly sedací batohy například u fotografů, kteří si žádají zejména vnitřní polstrování. Dokončení se blíží i verze pro pejskaře, konkrétně pro postižené pejsky: „Ozvali se nám lidé s postiženými pejsky – mají něco se zadníma nohama, takže moc daleko nedojdou – že by se jim líbilo, kdyby je mohli do toho batohu posadit. Takže teď dokončujeme a zkoušíme verzi s pevným dnem a síťkou, přes kterou bude pes moci dýchat.“

 

idnes.cz, Veronika Steidlová Kordasová

Související články

Zaručeně zlepší den

Promluvila jsem o něčem, o čem mnoho žen mlčí, říká autorka podcastu Sádlo Ridina Ahmedová

Přemíra plastů nám už nebude ležet v žaludku. Nový způsob, jak se jich zbavit, vás překvapí

Hledání partnera není nákup zboží. Nová on-line seznamka páruje slušňáky a nenechá se obelhat

VIDEO: Voda dělá radost nejen dětem. Slůně dovádějící ve sprše vám zpříjemní víkend

Inspirativní rozhovor

Promluvila jsem o něčem, o čem mnoho žen mlčí, říká autorka podcastu Sádlo Ridina Ahmedová

Promluvila jsem o něčem, o čem mnoho žen mlčí, říká autorka podcastu Sádlo Ridina Ahmedová

Přečtěte si rozhovor s umělkyní, která se nebojí mluvit o přijetí vlastního těla.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…