Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aplikace radí domácnostem, zda si mají na střeše umístit solární panely

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Nová aplikace od společnosti Google nazvaná Project Sunroof prostřednictvím dat z map Google a údajů o spotřebě elektriky spočítá, na které střechy se vyplatí postavit solární panely. Aplikace zatím funguje pouze ve třech amerických městech. V budoucnu však Google zamýšlí rozšířit aplikaci na celé Spojené státy americké i do Evropy.

Aplikace Project Sunroof pracuje na velmi jednoduchém principu. Do systému stačí zadat vaši adresu a díky Google mapám aplikace vyhodnotí údaje o vaší střeše – například stín, mraky, pozici slunečního záření dopadajícího na vaši střechu či teplotu a počasí, které může ovlivnit produkci solární energie.

Aplikace pro výpočet toho, zda se vyplatí na vaši střechu instalovat solární panely, potřebuje také údaje o tom, kolik platíte za elektřinu. Systém díky těmto informacím může porovnat, zda se vám koupě panelů vyplatí a na kolik peněz přijde. Aplikace je zatím možné využívat pouze v amerických městech San Franciscu, Fresnu a Bostonu. Výdaje za provoz aplikace zaplatí firmy, které budou mít na stránce reklamy na své služby.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.