Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Angličanky pletou svetříky pro slepice. Sbírají tak peníze pro africké sirotky

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Kuřata oblečená do maličkých svetříků. Dvě Angličanky se svým uměním plést snaží získat finanční podporu pro sirotky v Africe, jejichž rodiče zemřeli na AIDS.

Není to ztřeštěný nápad, ale myšlenka s hlubším přesahem. Matka s dcerou žijící v Cornwallu pletou a prodávají svetříky pro slepice, které strávily většinu svého života kladením vajec v klecích a nyní žijí na svobodě. Výtěžek z prodeje dávají na charitu.

Pětadvacetiletá Nicola Congdon říká, že svetříky jsou nejenom hezké na pohled, ale také pomáhají slepicím aklimatizovat se na standardní venkovní teploty, na které nejsou ze života ve stísněných klecích zvyklé. Některým slepicím navíc ostatní peří vytrhaly v návalech frustrace a vzteku, z šoku nad podmínkami, ve kterých žily.

„Je důležité upozorňovat lidi na hrozné podmínky, ve kterých slepice žijí, a na fakt, že nemají žádné peří, když už žádné vejce snést nedokážou,“ uvedla Nicola Congdon pro server Mashable. Spolu s matkou strávila více než šest měsíců pletením, sama vlastní třicet zachráněných slepic.

Nejprve svetříky šily pro vlastní slepice. Později se však myšlenka šířila slovem mezi ostatní a brzy začaly získávat zakázky, nejvzdálenější je z Kanady. „Dostaly jsme několik mailů od lidí, kteří chtěli naše svetříky koupit. Veřejnost miluje tuto myšlenku. Je neobvyklá a koupí svetříku získají lidé originální dárek pro své přátele a rodinu,“ sdělila Nicola Huffington Post.

Všechny utržené peníze za prodej svetrů se dvojice rozhodla darovat na projekt Primrose, který pomáhá dětem s AIDS a sirotkům, jejichž rodiče na AIDS zemřeli. Cena jednoho svetříku je okolo pěti liber.

Zdroj: huffingtonpost.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

Vědci úspěšně otestovali vakcínu, která zastaví postup Alzheimerovy choroby

V Česku vznikají nové lesní stezky. Provede vás po nich mobilní aplikace

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.