Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Angličanky pletou svetříky pro slepice. Sbírají tak peníze pro africké sirotky

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Kuřata oblečená do maličkých svetříků. Dvě Angličanky se svým uměním plést snaží získat finanční podporu pro sirotky v Africe, jejichž rodiče zemřeli na AIDS.

Není to ztřeštěný nápad, ale myšlenka s hlubším přesahem. Matka s dcerou žijící v Cornwallu pletou a prodávají svetříky pro slepice, které strávily většinu svého života kladením vajec v klecích a nyní žijí na svobodě. Výtěžek z prodeje dávají na charitu.

Pětadvacetiletá Nicola Congdon říká, že svetříky jsou nejenom hezké na pohled, ale také pomáhají slepicím aklimatizovat se na standardní venkovní teploty, na které nejsou ze života ve stísněných klecích zvyklé. Některým slepicím navíc ostatní peří vytrhaly v návalech frustrace a vzteku, z šoku nad podmínkami, ve kterých žily.

„Je důležité upozorňovat lidi na hrozné podmínky, ve kterých slepice žijí, a na fakt, že nemají žádné peří, když už žádné vejce snést nedokážou,“ uvedla Nicola Congdon pro server Mashable. Spolu s matkou strávila více než šest měsíců pletením, sama vlastní třicet zachráněných slepic.

Nejprve svetříky šily pro vlastní slepice. Později se však myšlenka šířila slovem mezi ostatní a brzy začaly získávat zakázky, nejvzdálenější je z Kanady. „Dostaly jsme několik mailů od lidí, kteří chtěli naše svetříky koupit. Veřejnost miluje tuto myšlenku. Je neobvyklá a koupí svetříku získají lidé originální dárek pro své přátele a rodinu,“ sdělila Nicola Huffington Post.

Všechny utržené peníze za prodej svetrů se dvojice rozhodla darovat na projekt Primrose, který pomáhá dětem s AIDS a sirotkům, jejichž rodiče na AIDS zemřeli. Cena jednoho svetříku je okolo pěti liber.

Zdroj: huffingtonpost.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …